Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Minimalizm po polsku czyli spotkanie online z Anną Mularczyk-Meyer [ZAPOWIEDŹ]

19.11.2020 09:56 | 0 komentarzy | d

Uporządkuj swoje otoczenie, naucz się oszczędzać i lepiej gospodarować swoim czasem. Z okazji Międzynarodowego Dnia Bez Zakupów raciborska biblioteka zaprasza 27 listopada na spotkanie z Anną Mularczyk-Meyer - autorką książek „Minimalizm po polsku” i „Minimalizm dla zaawansowanych”, prowadzącą Prosty Blog.

Minimalizm po polsku czyli spotkanie online z Anną Mularczyk-Meyer [ZAPOWIEDŹ]
Anna Mularczyk-Meyer
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Minimalizm to asceza i obsesja liczenia przedmiotów? Anna Mularczyk-Meyer rozprawia się z tym stereotypem i na podstawie osobistych doświadczeń i obserwacji opowiada o przeszkodach, jakie można napotkać w procesie upraszczania życia oraz o sposobach ich pokonania. Szuka przyczyn obecnego konsumpcyjnego szaleństwa oraz chciwości dóbr i przeżyć. Twierdzi, że można żyć prościej i wolniej, nie mając poczucia straty i wyrzeczenia, a wręcz przeciwnie, czerpiąc z życia więcej radości.

Anna Mularczyk-Meyer od 2010 roku prowadzi Prosty blog (www.prostyblog.com), który jest najstarszym w Polsce blogiem poświęconym tematyce minimalizmu i prostoty. Dawniej nosił nazwę „Minimalistka” i początkowo był zapisem zmagań z przytłaczającym nadmiarem zgromadzonych rzeczy. Z wykształcenia jest iberystką, zawodowo zajmuje się tłumaczeniami, głównie o charakterze technicznym i użytkowym. W wolnych chwilach oprowadza hiszpańskojęzycznych turystów po Zamku Królewskim na Wawelu. Jest autorką książek „Minimalizm po polsku” i „Minimalizm dla zaawansowanych”.

Spotkanie odbędzie się w piątek 27 listopada o godz. 16.00 na platformie Clickmeeting: https://biblrac.clickmeeting.com/spotkanie-z-anna-mularczyk-meyer

źródło: MiPBP Racibórz