środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

SM Mlekpol – naturalnie dba o ludzi

19.11.2020 07:42 | 0 komentarzy | EK

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol jest jednym z największych producentów mleka i wyrobów mleczarskich w Polsce oraz jednym z dwudziestu największych w Europie. W trakcie swojej trwającej 40 lat historii stała się liderem w branży, dzięki zastosowaniu nowoczesnych procesów produkcyjnych z wykorzystaniem osiągnięć współczesnej nauki i technologii.

SM Mlekpol – naturalnie dba o ludzi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SM Mlekpol została założona w 1980 r. w Grajewie, mieście leżącym na obszarze Zielonych Płuc Polski, gdzie znajdują się najcenniejsze w kraju i Europie pod względem przyrodniczym ekosystemy. W tym regionie obecne są największe hodowle krów mlecznych, od których pozyskiwane jest mleko najwyższej jakości, które następnie trafia do jednego z 13 zakładów należących do Mlekpolu.

Spółdzielnię Mleczarską Mlekpol tworzą przede wszystkim ludzie, którzy stanowią jej największy kapitał, siłę i przyszłość. Do Spółdzielni należy ponad 9000 rolników oraz 2700 osób zatrudnionych w 13 zakładach na terenie całej Polski. Nowoczesne systemy zarządzania zasobami ludzkimi, inwestycja w kadry i pozyskiwanie wyspecjalizowanych pracowników sprawiają, że zespół złożony jest z profesjonalistów, których cechuje zaangażowanie i pasja oraz bogate doświadczenie w branży.

SM Mlekpol jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek mleko UHT (1995 r.) i w oparciu o nie rozwinęła produkcję szerokiej gamy artykułów mleczarskich. W jej strukturach stworzono wiele silnych marek, które są bezkonkurencyjne na rynku polskim i cieszą się rosnącą popularnością wśród innych krajów na całym świecie. Taką marką jest Łaciate, która przez 25 lat od momentu powstania zbudowała niezachwiane zaufanie wśród konsumentów. Za wyjątkowy i naturalny smak produktów, wytwarzanych wyłącznie z polskiego mleka wysoko cenione są również inne marki Mlekpolu, takie jak: Milko, Mazurski Smak, Rolmlecz, Maślanka Mrągowska i Białe.

Przyjęta strategia rynkowa, podnoszenie poziomu jakości w każdym obszarze działalności sprawiły, że Spółdzielnia wielokrotnie była nagradzana w prestiżowych ogólnopolskich konkursach, rankingach branżowych i konsumenckich. W mijającym roku produkty SM Mlekpol doceniali zarówno przedstawiciele sektora FMCG, detaliści, ale także klienci.

W tegorocznym badaniu rynkowym Najlepszy Produkt Spółdzielnia otrzymała złoty medal za serek Mascarpone, srebrny medal za twarożek grani Łaciaty, a także brązowy medal za linię jogurtów pitnych Milko Fun.

W 10 edycji konkursu Złoty Paragon 2020 – Nagroda Kupców Polskich SM Mlekpol zajął aż dwa pierwsze miejsca oraz zdobył pięć wyróżnień, pokonał konkurencję w kategorii Mleko (Mleko Świeże Łaciate 3,2 %) oraz Sery Żółte Twarde (Ser w plastrach Złoty Mazur).

Natomiast w Kulinarnym Konkursie Sera Good Cheese podniebienia jury urzekły waniliowy serek homogenizowany Rolmlecz, serek śmietankowy Łaciaty z kurkami, a także ser Edam. Smaki Mlekpolu uwielbiają również najmłodsi – w konkursie Smakuje Dzieciom przyznano im aż trzy złote medale za: mleko czekoladowe Łaciate, jogurt pitny Milko FUN truskawka-kiwi oraz mleko Łaciate Junior 3,8%.

SM Mlekpol otrzymuje również wiele certyfikatów, takich jak Dobry Produkt dla nowej linii serków śmietankowych Łaciate (indyjski z konopiami i czarnuszką, grillowane warzywa, naturalny) oraz tytułów, między innymi Hit handlu (za mleko Łaciate 2,0%, mleko Świeże Łaciate 3,2%, ser Gouda Mlekpol w plastrach) czy Złote Innowacje FMCG dla serów Duopack Mlekpol (Gouda i Edam).

Triumfy święciły nie tylko produkty. Jako organizacja SM Mlekpol znalazł się na podium Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich, zajmując zaszczytne drugie miejsce. Natomiast Prezes Edmund Borawski, który od blisko 40 lat stoi na czele SM Mlekpol, znalazł się w rankingu 100 najbardziej wpływowych osób dla polskiej gospodarki 2020.

W 2019 roku Mlekpol wytworzył ponad 430 mln litrów mleka UHT, ponad 67 mln litrów napojów fermentowanych, 72 tys. ton serów półtwardych i twardych, 33 tys. ton masła i mixów maślanych oraz 54 tys. ton mleka i serwatki w proszku. Zarówno produkty bezpośrednio skierowane do konsumentów, jak i te przeznaczone do dalszego przetwórstwa, codziennie trafiają do wielu krajów Europy, Azji, Afryki oraz Ameryki Północnej i Południowej. Zagraniczni odbiorcy cenią sobie jakość, profesjonalizm oraz stabilność współpracy jaką gwarantuje Mlekpol.

Wiosną 2020 r. uruchomiono nowoczesny Zakład Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Mrągowie, który umożliwia m.in. całkowite zagospodarowanie surowca w trwałe i specjalistyczne produkty w proszku dobrej jakości oraz w dużych ilościach.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej, profilu na Facebooku oraz strony z kulinarnymi inspiracjami www.najlepszewkuchni.pl 

Spółdzielnia Mleczarska „MLEKPOL” w Grajewie
ul. Elewatorska 13
19-203 Grajewo
tel: +48 (86) 273 04 00
mlekpol@mlekpol.com.pl


Prezentacja jest opublikowana w ramach pierwszego społecznego projektu medialnego pn. "Kupuję-smakuję. Wybieram polskie produkty"

Skontaktuj się z nami już dziś i zamów własną prezentację. Napisz na: reklama@nowiny.pl   

Zobacz również szczegóły projektu tutaj: https://www.nowiny.pl/171132-producenci-wytworcy-i-sprzedawcy-polskiej-zywnosci-startujemy-z-pierwszym-spolecznym-projektem-medialnym-na-rynku-spozywczym.html 

Tekst sponsorowany