Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Do końca listopada można składać wnioski o przyznanie jednorazowego świadczenia "Dobry Start"

18.11.2020 13:36 | 0 komentarzy | AgaKa

Rządowy program “Dobry Start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie przysługuje raz w roku, bez względu na dochód, dzieciom do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Do końca listopada można składać wnioski o przyznanie jednorazowego świadczenia "Dobry Start"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wnioski o świadczenie "Dobry Start" (300+) można składać drogą elektroniczną przez stronę:

Wnioski można również złożyć w formie tradycyjnej za pośrednictwem poczty lub bezpośrednio w urzędzie - wrzucając wniosek do urny pozostawionej przy wejściu do Ośrodka w godzinach 7.45 do 10.45  oraz 13.15 do 16.15.

W obecnej sytuacji, z powodu epidemii koronawirusa, zachęcamy do korzystania z drogi elektronicznej, która jest łatwa i dużo szybsza. 

Może go złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

Świadczenie "Dobry Start" jest zwolnione od podatku. Nie podlega egzekucji ani wliczeniu do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z innych systemów wsparcia.

Świadczenie nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

Do pobrania: