Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Co z autobusami, kiedy droga w gminie Kornowac zostanie całkowicie zamknięta?

18.11.2020 12:36 | 0 komentarzy | mad

Przez dwa dni odcinek remontowanej drogi wojewódzkiej nr 935 będzie całkowicie zamknięty dla ruchu. Co z autobusami, które przejeżdżają tą trasą?

Co z autobusami, kiedy droga w gminie Kornowac zostanie całkowicie zamknięta?
Mieszkańcy gminy Kornowac muszą przygotować się na poważniejsze utrudnienia w ruchu drogowym, które według zapowiedzi firmy wykonującej remont drogi potrwają dwa dni.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O planowanym całkowitym zamknięciu drogi Rybnik-Racibórz w gminie Kornowac powiadomił wykonawca remontu, firma Drog-bud z Częstochowy. Jak już informowaliśmy w portalu Nowiny.pl, droga zostanie zamknięta w dniach 20 – 21 listopada (piątek, sobota), na odcinku od kwiaciarni Orchidea w Kornowacu do skrzyżowania z ul. Pszowską. Wówczas będą realizowane prace polegające na ułożeniu kolejnej warstwy bitumicznej. Więcej TUTAJ.

Urząd Gminy Kornowac poinformował natomiast o tym, jak będą kursować autobusy w tym czasie. - Komunikacja autobusowa na linii Racibórz - Pogrzebień - Kornowac - Rydułtowy będzie w dniu 20.11.2020 prowadzona przez Pstrążną (z Łańc autobusy będą kursować drogą do Pstrążnej). Przystanki w miejscowości Łańce będą obsługiwane wg obowiązującego rozkładu jazdy. W tym dniu nie będą obsługiwane przystanki Kornowac Stawowa oraz Rzuchów Lęgów – powiadomili urzędnicy. W urzędzie gminy zapowiadają, że mogą powstać opóźnienia w kursowaniu autobusów wynikające z konieczności poruszania się objazdem.