Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Wodzisław Śl.: Leszka i Mieszka na liście do dofinansowania. Co z Tysiąclecia?

18.11.2020 13:55 | 1 komentarz | juk

W ramach możliwych do pozyskania środków z Funduszu Dróg Samorządowych miasto Wodzisław Śl. chciało wyremontować trzy drogi. Magistrat otrzymał właśnie informację o zakwalifikowaniu przebudowy dwóch ulic na listę zadań rekomendowanych do dofinansowania.

Wodzisław Śl.: Leszka i Mieszka na liście do dofinansowania. Co z Tysiąclecia?
Przebudowa ulic Leszka i Mieszka znalazło się na liście do dofinansowania z Funduszy Dróg Samorządowych. Zadanie zostało oszacowane na ponad 1,97 mln zł.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Funkcjonujący od jesieni 2018 r. rządowy program pn. Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) wspiera m.in. budowy, przebudowy i remonty dróg powiatowych i gminnych. Wodzisławski magistrat starał się o środki na inwestycje drogowe właśnie z tej puli. Jak informował w sierpniu prezydent Mieczysław Kieca, miasto chciało pozyskać pieniądze na remonty ulic: Mieszka, Leszka i Tysiąclecia. - Po gruntownej analizie wszystkich możliwości wiemy, że to właśnie te drogi mają największe szanse na uzyskanie dofinansowania - komentował wówczas włodarz.

Jak przekazuje rzecznik prasowa wodzisławskiego magistratu Anna Szweda-Piguła, na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków FDS-u znalazła się przebudowa i remont ulic Leszka i Mieszka. - Zadanie zostało oszacowane na ponad 1,97 mln zł - informuje pani rzecznik. Dodaje, że nawierzchnia tych dróg jest mocno wyeksploatowana i zdeformowana. Jezdnia oraz chodniki z kolei mają liczne spękania. - Modernizacja uatrakcyjni strefę inwestycyjną, łatwiejszy dojazd wesprze również rozwój biznesu - zauważa Anna Szweda-Piguła. Remont ulic ma się rozpocząć w przyszłym roku. Objąć ma m.in.: wymianę nawierzchni bitumicznej na jezdni, skrzyżowaniach i wybranych zjazdach ulicznych.

O tym, że przebudowa i remont wodzisławskich ulic znalazły się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowana ze środków FDS, poinformował wodzisławski magistrat Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach. Oceny wniosków o dofinansowanie, mając na celu m.in. poprawę jakości życia mieszkańców, dokonała komisja złożona z członków powołanych przez wojewodę. Środki z Funduszu, dzięki którym możliwa będzie inwestycja w Wodzisławiu Śl., zostaną udzielone po zatwierdzeniu listy zadań przez prezesa Rady Ministrów.

Co jednak z remontem ul. Tysiąclecia, który również został zgłoszony do programu? Jak przekazuje nam Klaudia Bartkowiak z wodzisławskiego magistratu, miasto nie otrzymało jeszcze żadnej infomracji w sprawie tej inwestycji. - Pisma wysyłane do beneficjentów nie są wysyłane przez komisję wojewódzką zajmującą się FDS jednocześnie. Dotychczas otrzymaliśmy jedynie pismo o zakwalifikowaniu przebudowy ulic Leszka i Mieszka na listę zadań rekomendowanych do dofinansowania - wyjaśnia Klaudia Bartkowiak. 

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.