Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Czy w szpitalu brakuje wody i mydła? Dyrektor stanowczo zaprzecza

18.11.2020 11:41 | 0 komentarzy | ma.w

Z pytaniem o zasłyszanych problemach z niedoborem środków czystości i butelkowanej wody pitnej zwróciła się do dyrektora szpitala radna z klubu PiS. Ryszard Rudnik uspokaja, że zaopatrzenie jest zabezpieczone, a pielęgniarki dostają nawet luksusowe kosmetyki.

Czy w szpitalu brakuje wody i mydła? Dyrektor stanowczo zaprzecza
Elżbieta Biskup pytała o sprawy zgłoszone jej przez pielęgniarki z Gamowskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radna Elżbieta Biskup jest w kontakcie z pielęgniarkami, które pracują w raciborskim szpitalu rejonowym. Przekazały jej informacje o warunkach, w jakich pracują, co skłoniło Biskup do napisania interpelacji w tej sprawie. Temat poruszyła także na posiedzeniu komisji zdrowia rady powiatu, która odbyła się 17 listopada w trybie zdalnym.

- Ja nie oskarżam, ale czy faktycznie jest tak, że w szpitalu brakuje środków czystości? Że personel musi dopraszać się o wodę mineralną, o podstawowe środki higieniczne? Może zróbmy jakąś akcję społeczną, żeby dowieźć do szpitala mydła, szampony i wodę? - E. Biskup zabrała głos w trakcie obrad.

Dyrektor Ryszard Rudnik przyznał, że nie wie, skąd się biorą takie informacje. Uważa je za nieprawdziwe. Zaprosił radną i członków komisji na Gamowską, gdzie chętnie pokaże zapełnione magazyny ze środkami ochrony osobistej oraz środkami higieny. - Nie brakuje nam nic, chyba poza zdrowym rozsądkiem. Naprawdę nikomu nie żałujemy wody. Z tych zapasów dajemy wodę także pacjentom. Byłoby nieludzkie żałowanie komuś butelki wody w tych trudnych czasach - oznajmił R. Rudnik. Dodał, że cała świetlica szpitala jest aktualnie "obłożona środkami do dezynfekcji".

- Nie wiem, kto to robi. Głos zabierają chyba osoby, które u nas już nie pracują? Może dlatego tak mówią? - zastanawiał się głośno R. Rudnik.

Radna Biskup stwierdziła, że może chodzi o problemy z rozdysponowaniem środków higieny. - Może pielęgniarki są tak zapracowane i tak ich jest mało, że nie mają kiedy się tym zająć. Może trzeba poprawić logistykę takich działań - mówiła.

Dyrektorowi zależało, żeby Elżbieta Biskup podała, kto ją informuje. Jego zdaniem powodem błędnego przekazu mogą być źli informatorzy.

Radna się obruszyła, zauważyła, że rozmowa w komisji to nie przesłuchanie, a ona tylko zadaje pytania.

- Stany magazynowe w szpitalu można przejrzeć w każdej chwili. Nawet ponadplanowo dostarczamy środków na oddziały. Dostaliśmy darowizny i to duże ilości, w tym od firm kosmetycznych. Niektóre towary od nich były luksusowe. Może komuś zabrakło tych luksusowych i jest niezadowolony. Zapewniam, że podstawowe środki czystości zapewniamy całemu personelowi - podsumował dyrektor Ryszard Rudnik.

Ludzie:

Elżbieta Biskup

Elżbieta Biskup

Nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu, Radna Powiatowa

Ryszard Rudnik

Ryszard Rudnik

Dyrektor Szpitala Rejonowego w Raciborzu