Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zrób coś dobrego – oddaj krew

23.11.2020 07:00 | 2 komentarze | red

W tym roku tradycyjne święto górników, czyli Barbórka na pewno nie będzie obchodzone hucznie, ale może być okazją do czynienia dobra. Taka myśl przyświeca organizatorom „Barbórkowej akcji oddawania krwi i osocza”.

Zrób coś dobrego – oddaj krew
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Akcja odbędzie się:

  • w piątek 27 listopada w godzinach 8.00-15.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju oraz w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa,
  • w sobotę 28 listopada w godzinach 8.00-14.00 w Hali Zbornej w KWK Pniówek oraz w oddziałach terenowych Regionalnego Centrum Krwiodawstwa.

Krew i osocze może oddać każdy, ale senator Ewa Gawęda i rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska szczególnie zachęcają do udziału kobiety, a zwłaszcza żony górników. – Sama oddaję krew, więc zapewniam, że to nie boli, nie grozi zarażeniem, jest całkowicie bezpieczne, nie uzależnia – zapewnia Ewa Gawęda – W tym trudnym dla nas wszystkich czasie nieraz czujemy bezsilność, a to jest właśnie okazja, żeby w prosty sposób zrobić coś pożytecznego, a bardziej symbolicznie – zrobić barbórkowy czy świąteczny prezent bliźnim, których pewnie nie znamy, ale którzy potrzebują naszej najcenniejszej pomocy, jaką jest oddanie własnej krwi.

Organizatorzy zapewniają, że w tej akcji najważniejsze jest, żeby po prostu chcieć. Nie trzeba znać własnej grupy krwi, wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty, zjeść w dniu oddawania krwi tylko niskotłuszczowy posiłek i bezpośrednio przed nim powstrzymać się palenia papierosów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na www.twojakrew.pl

(red.)

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP