Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

OSP Pietrowice Wielkie z nowym wozem bojowym. Ojcami chrzestnymi prezes i naczelnik [ZDJĘCIA, WIDEO]

16.11.2020 19:15 | 0 komentarzy | mad

Po Krowiarkach również w Pietrowicach Wielkich zapanowała radość. Dotarł tam nowy wóz bojowy prosto z fabryki. – Cieszymy się ogromnie, czekaliśmy na to bardzo długo – komentuje naczelnik jednostki oraz radny gminny Jan Herud.

OSP Pietrowice Wielkie z nowym wozem bojowym. Ojcami chrzestnymi prezes i naczelnik [ZDJĘCIA, WIDEO]
Rolę ojców chrzestnych pojazdu powierzono prezesowi jednostki Danielowi Pientce oraz naczelnikowi Janowi Herudowi, którzy ochoczo spryskali wóz szampanami. Poświęcili go natomiast kapelani strażaków: ks. Piotr Mandala i ks. Mateusz Zajdel.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wóz został powitany w poniedziałkowe późne popołudnie 16 listopada. Oprócz strażaków w uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele urzędu gminy – m.in. wójt Andrzej Wawrzynek oraz przewodniczący rady gminy Piotr Bajak. Pojawił się także reprezentant posła i wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia, szef jego biura Szymon Szrot

Pojazd, który trafił do OSP Pietrowice Wielkie to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania P450 XT. Posiada zbiornik wodny o pojemności 7 tys. litrów oraz 700-litrowy zbiornik środka pianotwórczego. Wydajność autopompy 5 tys. litrów. Posiada silnik o mocy 450 koni mechanicznych. – To już jest siła dość potężna. Chyba nie ma drugiego takiego mocnego auta, z takim zbiornikiem i parametrami w powiecie raciborskim – komentuje Jan Herud. Wóz zastąpi mercedesa z 1958 roku. Koszt samochodu to 1 mln 100 tys. zł - został sfinansowany z Krajowego Systemy Ratowniczo-Gaśniczego (550 tys. zł), budżetu gminy (450 tys. zł), Funduszu Sprawiedliwości (80 tys. zł) oraz budżetu OSP Pietrowice Wielkie (20 tys. zł). To drugi wóz, który przyjechał prosto z fabryki do gminy Pietrowice Wielkie (pierwszym był pojazd, który niedawno trafił do OSP Krowiarki).

Więcej na ten temat wkrótce napiszemy na łamach "Nowin Raciborskich".

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Jan Herud

Jan Herud

Radny gminy Pietrowic Wielkie

Piotr Bajak

Piotr Bajak

Przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie