Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Kultura

Sprawdź jakie nowości książkowe oferuje raciborska biblioteka

16.11.2020 14:16 | 0 komentarzy | d

- Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika. Mało tego proponuje najświeższe, najlepsze nowości rynku wydawniczego, które można wypożyczyć w niestandardowy sposób - mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z działu Promocji Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.

Sprawdź jakie nowości książkowe oferuje raciborska biblioteka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborska biblioteka zgodnie z decyzją rządu jest zamknięta do 29 listopada. Wychodząc naprzeciw potrzebom czytelników i zgodnie z rekomendacją Biblioteki Narodowej, oddziały i filie raciborskiej biblioteki udostępniają zbiory na zewnątrz budynków, według schematu:

  • czytelnik zamawia zbiory przez katalog on-line (http://katalog.biblrac.pl/Opac5/), telefonicznie lub e-mailowo (lista kontaktów TUTAJ). Zamówienia telefoniczne są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia;
  • bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika umawia z nim termin odbioru na konkretną godzinę, a następnie przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, przekazuje paczkę czytelnikowi przed wejściem do biblioteki;
  • czytelnik, który odbiera przygotowane zamówienie, może również dokonać zwrotu wypożyczonych wcześniej zbiorów;
  • Książki można również zamówić do domu, korzystając z usługi „Książka na telefon”. To propozycja przede wszystkim dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Czytaj więcej TUTAJ.

A jest co wypożyczać, bo jesień to zawsze gorący okres na rynku wydawniczym. Czytelnicy znajdą wśród nowinek m.in. biografie Marka Hłaski („Hłasko. Proletariacki książę”) czy Janis Joplin (Janis. Życie i muzyka), najnowszą powieść Johna Grishama „Dzień rozrachunku”, najgłośniejszy reportaż śledczy ostatnich lat „Wojna o szczepionki. Jak doktor Wakefield oszukał świat” czy poradnik „Jak zerwać z cukrem. Porzuć diety i żyj pełnią życia”. Więcej nowości TUTAJ.

źródło: MiPBP Racibórz, oprac. (d)