Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Gra na fortepianie – dlaczego warto się jej nauczyć?

13.11.2020 10:48 | 0 komentarzy | (s)

Wśród instrumentów muzycznych fortepian zajmuje szczególne miejsce, a gra na fortepianie jest pasjonująca zarówno dla słuchaczy, jak i dla samych pianistów. Instrument ten pozwala na szerokie spektrum wyrażania emocji w pięknej i spektakularnej muzyce.

Gra na fortepianie – dlaczego warto się jej nauczyć?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gra na fortepianie – dlaczego warto się jej nauczyć?

Wśród instrumentów muzycznych fortepian zajmuje szczególne miejsce, a gra na fortepianie jest pasjonująca zarówno dla słuchaczy, jak i dla samych pianistów. Instrument ten pozwala nie tylko na szerokie spektrum wyrażania emocji w pięknej i spektakularnej muzyce, ale także świetnie sprawdza się w ćwiczeniu swojej inteligencji, koordynacji i kreatywności! Nauka gry na fortepianie to doskonały pomysł na dodatkowe zajęcia dla dzieci, a także odstresowujące hobby dla dorosłych!

Nauka gry na fortepianie dla początkujących

O ile nie jesteśmy absolwentami szkoły muzycznej i nie uważaliśmy zbytnio na lekcjach muzyki w szkole, to pierwszym krokiem w nauce gry na fortepianie, jest zapoznanie się z nutami oraz ich rozmieszczeniem na klawiaturze. Są to podstawy gry na pianinie czy innych instrumentach, nie tylko klawiszowych.

Oczywiście i bez nut można grać na fortepianie czy pianinie, jednak pozostaje nam wtedy tylko gra ze słuchu. Nie będziemy mogli zatem korzystać z zapisów nutowych danych utworów. Tę część nauki można przeprowadzić samodzielnie. Przy czym takie same efekty da nam nauka na pianinie, jak i na fortepianie czy keyboardzie.

Gra na pianinie – korepetycje online

Kolejne etapy nauki gry na fortepianie obejmują koordynację obu rąk. Nie jest to niestety łatwe i wymaga treningu. Nauka gry na fortepianie potrzebuje zatem dużo cierpliwości i dużo ćwiczeń. Na tym etapie przydatne są wskazówki korepetytora czy nauczyciela, z których warto skorzystać, aby się po prostu nie zniechęcić do gry z powodu złych technik czy nieodpowiednio realizowanych ćwiczeń. Tym, co spodoba się wielu, jest możliwość skorzystania ze zdalnych lekcji gry na pianinie. Wielu nauczycieli oferuje korepetycje z gry na pianinie online.

Korepetycje pianino – dla zaawansowanych

Ci, którzy mają już za sobą początki nauki, doskonale wiedzą, że gra na fortepianie jest czymś, co szlifuje się i doskonali przez całe życie. Jeśli już nawet nie same techniki, to interpretacje i wykonania poszczególnych utworów. Dlatego lekcje gry na pianinie biorą nie tylko amatorzy czy osoby początkujące, ale także pianiści, którzy chcą poprawić swoje umiejętności pod okiem wybitniejszych muzyków. I dla takich osób również organizowane są kursy gry na pianinie.

Materiał zewnętrzny