Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Grusza drobnoowocowa rośnie już wzdłuż drogi [ZDJĘCIA]

09.11.2020 20:19 | 1 komentarz | d

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Raciborzu wraz z Auchan posadził 18 sadzonek gruszy drobnoowocowej Chanticleer przy ul. Podmiejskiej, na granicy Raciborza-Miedoni, w kierunku Brzeźnicy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pomysł na współpracę z Auchan w Raciborzu powstał podczas corocznej akcji Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa w ramach „Sprzątania Świata”. - Podpisano wówczas porozumienie, które zrealizowane zostało ze strony Auchan w Raciborzu pod nadzorem pani Katarzyny Płowuchy, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Raciborzu oraz Powiatowym Zarządem Dróg w Raciborzu - przypomina Ewa Lewandowska, Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego, nadzorująca całe przedsięwzięcie.

W poniedziałek 9 listopada, około południa, wolontariusze Auchan odebrali okazałe drzewka, które zostały skrupulatnie wybrane i wskazane przez Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Natomiast miejsce nasadzenia zostało wybrane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu. - Grusza drobnoowocowa jest pięknym drzewem, które nie tylko ładnie wygląda, ale dzięki odbudowie drzewostanu wzdłuż drogi tworzy piękny szpaler, który przede wszystkim będzie pełnić funkcję antyerozyjną okolicznych pól oraz urozmaici rolniczy krajobraz - informuje Starostwo. Koszt przeprowadzenia akcji wraz z zakupem sadzonek poniósł Auchan w Raciborzu na łączną kwotę 4 500,00 zł.

- Mam nadzieję, że to jedna z wielu czekających nas akcji proekologicznych, w które wpisuje się działalność Starostwa Powiatowego w Raciborzu - podsumowuje Ewa Lewandowska Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. (d)

Ludzie:

Ewa Lewandowska

Ewa Lewandowska

Radna powiatowa, członek zarządu powiatu raciborskiego, była Radna Sejmiku Województwa Śląskiego.