Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

09.11.2020 09:13 | 0 komentarzy | d

Przedsiębiorcy narażeni na straty z powodu zamknięcia cmentarzy w okresie święta zmarłych (31 października - 2 listopada) mogli liczyć na pomoc finansową. Obecnie część z tych kwiatów ozdabia gminę Kuźnia Raciborska.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

20 zł za chryzantemę doniczkową i 3 zł za chryzantemę ciętą – tyle Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferowała przedsiębiorcom i sprzedawcom za kwiaty, których nie sprzedali w związku z zamknięciem cmentarzy. Zainteresowani wsparciem mogli się o nią ubiegać do 6 listopada. Natomiast wypłata środków ma nastąpić do końca roku.

Obowiązkiem ubiegających się o pomoc jest bezpłatne przekazanie kwiatów organizacjom pozarządowym, jednostkom samorządu terytorialnego lub innym instytucjom publicznym, które zgłoszą w ARiMR zamiar odbioru tych chryzantem. Część z nich takim sposobem trafiła do Kuźni Raciborskiej. - Udekorowano nimi już kapliczki i krzyże w Rudzie Kozielskiej, Siedliskach, Jankowicach i na Rudzie. Zostały również udekorowane nasze świątynie - informuje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej. W pierwszej partii do gminy dostarczono 900 sztuk, kolejne kwiaty mają dotrzeć do Kuźni Raciborskiej w tym tygodniu.