środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Patrol

Motoparalotniarz spadł na linię energetyczną w Gorzycach

07.11.2020 16:13 | 22 komentarze | ska

W sobotnie popołudnie o godz. 15.00 trzy zastępy z JRG Wodzisław, OSP Gorzyce, grupa wysokościowa z Jastrzębia-Zdroju oraz służby medyczne, policja i pogotowie energetyczne zostały zadysponowane do Gorzyc na ul. Kolejową, gdzie doszło do wypadku motoparalotni przy lądowaniu. 

Motoparalotniarz spadł na linię energetyczną w Gorzycach
Motoparalotniarz zahaczył o linię energetyczną i spadł na pole kukurydzy. Zdj. poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Motoparalotniarz spadł na linię energetyczną w Gorzycach

Trzy zastępy z JRG Wodzisław, w tym drabina pojechały do Gorzyc, gdzie nieopodal ulicy Kolejowej doszło do wypadku motoparalotniarza. Przy lądowaniu pilot zahaczył o linię energetyczną i spadł na pole kukurydzy. Do zdarzenia zadysponowano również grupę wysokościową z Jastrzębia-Zdroju, która została jednak zawrócona z trasy, kiedy okazało się, że poszkodowany znajduje się na ziemi. W wyniku zerwania linii energetycznej spora część Gorzyc została pozbawiona prądu, także OSP Gorzyce, którą ostatecznie udało się zaalarmować i strażacy również pojechali na miejsce zdarzenia. 

Poszkodowany mężczyzna był przytomny, jednak wymagał hospitalizacji i został zabrany do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego. Na miejscu trwa ustalanie przyczyn zdarzenia, a służby energetyczne usuwają powstałą awarię.