środa, 12 maja 2021

imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli

RSS

Patrol

Pijany kierowca "passerati" próbował uciec policjantom

06.11.2020 11:51 | 1 komentarz | żet

Kierujący volkswagenem passatem mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci rozpoczęli pościg, który chwilę później zakończył się zatrzymaniem kierowcy. Okazało się, że był nietrzeźwy.

Pijany kierowca "passerati" próbował uciec policjantom
Zdjęcie poglądowe (arch. Nowiny.pl/Policja).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło 5 listopada około godz. 17.00 na ul. Ofiar Oświęcimskich w Górkach Śląskich. Policjanci postanowili skontrolować kierującego volkswagenem passatem. Samochód miał niesprawne oświetlenie. Kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać.

- Radiowóz ruszył w pościg. Passat jechał z dużą prędkością i próbował zgubić ścigający go  policyjny samochód. Ostatecznie ucieczka zakończyła się  na ulicy Ofiar Oświęcimskich w Górkach Śląskich. Mężczyzna został zatrzymany i przebadany alkomatem, był nietrzeźwy w jego organizmie urządzenie wykazało ponad 1 promil alkoholu - informuje kom. Mirosław Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Nieodpowiedzialny kierowca to 31-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Za popełnione przez niego przestępstwa - kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej - grozi mu kara pięciu lat więzienia.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet