Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jakie ułatwienia niesie za sobą Internet? Pięć rzeczy, które zrobimy bez wychodzenia z domu

Internet to dla ludzkości bardzo duże udogodnienie. Z pomocą sieci internetowej można załatwić wiele istotnych rzeczy, nie opuszczając przy tym swojego mieszkania. Oszczędza się w ten sposób dużo czasu, ale też nerwów. Nie trzeba stać w długich kolejkach, a wszystkie zobowiązania załatwi się w dogodnym terminie, np. z poziomu własnej kanapy.

Jakie ułatwienia niesie za sobą Internet? Pięć rzeczy, które zrobimy bez wychodzenia z domu

1. Kalkulator OC/AC

Dzięki internetowi można skorzystać z wielu różnych ułatwień. Jednym z nich jest kalkulator OC/AC, który pozwala na obliczenie składki ubezpieczenia. W jednym miejscu można porównać wszelkie oferty ubezpieczeniowe i natychmiastowo wykupić polisę, która przypadła zainteresowanym do gustu. Cały proces zajmie zaledwie kilka lub kilkanaście minut. To, jak działa kalkulator OC/AC zobaczycie odwiedzając stronę www.compero.pl/ubezpieczenia-samochodowe/kalkulator-oc-ac.

2. Wypełnienie PIT-u

Drugą rzeczą, którą można załatwić przez Internet jest wypełnienie PIT-u. Deklaracja podatkowa to jeden z najważniejszych dokumentów dla współczesnego człowieka. Złożenie PIT-u przy pomocy internetu to oszczędność minimum kilku godzin. Poza tym jest to dużo łatwiejsze, ponieważ można skorzystać z gotowych programów, które podpowiadają mniej zorientowanym osobom.

3. Zakupy online

Korzystną opcją dla większości osób jest robienie zakupów online. Zamawia się w ten sposób takie towary, jakie uzna się za słuszne, a co najważniejsze zostaną one dostarczone pod wskazany przez klienta adres.

4. Operacje finansowe

Internet służy pomocą przy robieniu przelewów bankowych. Szybka procedura sprawia, że przelane środki znajdą się na koncie drugiej osoby w zaledwie kilkanaście sekund po zrealizowaniu transakcji (jeśli ma konto w tym samym banku). 

5. Odpowiedzialność karna

Piątą rzeczą, o której nie można zapomnieć jest sprawdzenie aktualnej sumy punktów karnych na koncie kierowcy. Nie każdy musi mieć to w pamięci, a jest to istotna informacja, jeśli nie chce się złamać obowiązującego w Polsce prawa.

Dlaczego warto korzystać z powyższych ułatwień?

Regularne korzystanie z powyższych ułatwień niesie za sobą szereg zalet. Przede wszystkim warto tutaj wymienić:

  • szybsze załatwienie rozmaitych spraw z życia codziennego i zawodowego,
  • oszczędność czasu, ale również pieniędzy (np. przy zakupach internetowych),
  • możliwość skorzystania z porównywania wielu ofert w jednym miejscu.

Jak widać warto iść z duchem czasu i zdecydować się na zakup komputera lub laptopa, ze stałym dostępem do internetu. Większość spraw załatwi się nie tylko bez wychodzenia z domu, ale również w drodze z pracy lub w przerwie od nauki.

Materiał zewnętrzny

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].