Niedziela, 1 sierpnia 2021

imieniny: Justyna, Nadii, Piotra

RSS

Prezydent Polowy: są dwie koncepcje dla placu Długosza

05.11.2020 17:49 | 5 komentarzy | ma.w

Włodarz Raciborza znów odsunął w czasie podanie informacji, jaką przyszłość rysuje dla placu Długosza. We wrześniu mówił, że te wieści będą znane w październiku. Na koniec miesiąca oznajmił, że nadal czeka na rozmowę w tej sprawie.

Prezydent Polowy: są dwie koncepcje dla placu Długosza
Prezydent Dariusz Polowy ogłaszający w lutym 2019 roku plan zabudowy placu Długosza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W lutym 2019 roku w magistracie ogłoszono, że plac zostanie sprzedany, a jego nabywcą chcą być Eko-Okna i zbudować w centrum Raciborza szkołę. Przy niej miała być strefa handlowo - usługowa, podziemny parking, a także część restauracyjna z ogrodami na dachu.

Mimo zgody rady miasta na sprzedaż centralnego placu w Raciborzu i sporządzenia wyceny tego terenu (prawie 10 mln zł) Miasto dotąd nie ogłosiło przetargu. Dziennikarze co miesiąc dopytują prezydenta Polowego o nowinki w tej sprawie, a włodarz niezmiennie mówi, że niebawem o tym poinformuje.

Polowy o placu Długosza we wrześniu.mp3

We wrześniu zapewniał, że sprawa rozstrzygnie się w październiku. Na posesyjnej konferencji prasowej 30 października oznajmił, że czeka na spotkanie w tej sprawie. - Jeszcze chwila cierpliwości i będziemy mieli jasność - stwierdził. - Toczą się rozmowy dotyczące dwóch rozwiązań dla placu Długosza. Tyle mogę powiedzieć - uciął.

Przypomnijmy, że brak postępów w sprawie sprzedaży i zagospodarowania placu Długosza był jednym z powodów rozpadu koalicji Polowy - Fita i braku wotum zaufania dla prezydenta miasta.