Czwartek, 25 lutego 2021

imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

RSS

WAŻNE:

Czy rząd ogłosi lockdown kraju 10 listopada? Odpowiada rzecznik Müller

05.11.2020 14:16 | 5 komentarzy | ma.w

Gość Sygnałów Dnia w radiowej Jedynce powiedział, że jeśli obecne tempo rozwoju epidemii utrzyma się przez kolejnych 7 dni to w Polsce nastąpi narodowa kwarantanna.

Czy rząd ogłosi lockdown kraju 10 listopada? Odpowiada rzecznik Müller
Piotr Müller rzecznik rządu/zdj. A.Guz KPRM
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Bez wyhamowania tego tempa pod koniec przyszłego tygodnia i na przełomie następnego grozi nam faktycznie ten wariant narodowej kwarantanny - stwierdził na antenie publicznej rozgłośni Piotr Müller, rzecznik rządu.

Dziennikarz Jedynki pytał go również o spekulacje, że pełny lockdown kraju ma nastąpić już 10 listopada, żeby nie doszło do Marszu Niepodległości w stolicy.

- Jeżeli chodzi o wszelkie protesty czy marsze, czy zgromadzenia, to aktualne ograniczenia już obejmują tego typu sytuacje. Niestety demonstracje czy protesty, które się odbywają, i to jest zagrożenie epidemiczne, stąd też postępowania policji i trwające w tej chwili mandaty nakładane na organizatorów czy postępowania dotyczące osób, które brały w nich udział, ponieważ łamią aktualne przepisy - mówił w Sygnałach Dnia Piotr Müller. Przypomniał apel premiera Morawieckiego, aby odłożyć na później wszystkie zgromadzenia, które teraz miałyby być organizowane.