środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Ile ARiMR zapłaci za chryzantemy?

04.11.2020 13:28 | 0 komentarzy | mad

20 zł za chryzantemę doniczkową i 3 zł za chryzantemę ciętą. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przedstawiła szczegóły pomocy finansowej dla producentów i sprzedawców kwiatów.

Ile ARiMR zapłaci za chryzantemy?
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W związku z zamknięciem cmentarzy producenci i sprzedawcy chryzantem doniczkowych będą mogli otrzymać pomoc finansową. Informuje o tym ARiMR, przedstawiając szczegóły wparcia. Pomoc przysługuje posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych lub 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości. Chryzantemy muszą być przeznaczone do sprzedaży na dzień złożenia wniosku.

Co należy zrobić, by otrzymać wsparcie? Wypełnić wniosek pobrany ze strony www.arimr.gov.pl i do 6 listopada złożyć go w biurze powiatowym ARiMR (właściwym ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem). Jeśli o pomoc ubiega się posiadacz chryzantem prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą, musi wraz z wnioskiem złożyć również oświadczenia i zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis.

Ubiegający się o pomoc później muszą bezpłatnie przekazać chryzantemy: organizacjom pozarządowym, jednostkom samorządu terytorialnego lub innym instytucjom publicznym, które zgłoszą w ARiMR zamiar odbioru tych chryzantem, uzyskując pisemne lub elektroniczne potwierdzenie odbioru tych kwiatów. – Chryzantemy nieodebrane do 16 listopada należy niezwłocznie przekazać firmie zajmującej się zbieraniem lub przetwarzaniem odpadów, lub podmiotowi wskazanemu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa uzyskując pisemne, lub elektroniczne potwierdzenie odbioru tych kwiatów – czytamy w informacji prasowej.

Natomiast do 30 listopada przedsiębiorcy korzystający z pomocy do biura powiatowego ARiMR muszą złożyć potwierdzenie odbioru chryzantem. – Wypłata pomocy nastąpi do 31 grudnia 2020 r. – zapowiada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Więcej informacji na stronie: www.arimr.gov.pl.