Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zmiany na ulicy Ofiar Terroru

05.11.2020 07:00 | 0 komentarzy | ska

RYDUŁTOWY Remont ulicy Ofiar Terroru trwa. W związku z postępem prac, nastąpiła zmiana organizacji ruchu. Teraz na ul. Ofiar Terroru obowiązuje ruch jednokierunkowy, z wyjątkiem autobusów komunikacji publicznej.

Zmiany na ulicy Ofiar Terroru
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Roboty budowlane związane z modernizacją ul. Ofiar Terroru zostały podzielone na 4 etapy, co wiąże się ze zmianą organizacji ruchu i wprowadzeniem kolejnego, drugiego etapu. – Informujemy, że od dnia 26 października 2020 r. został wprowadzony ruch jednokierunkowy na odcinku prowadzonych robót na ulicy Ofiar Terroru, obejmujący odcinek od skrzyżowania ulicy Jana III Sobieskiego z ulicą Fryderyka Chopina, w kierunku skrzyżowania ulic Adama Mickiewicza i ulicy Ofiar Terroru. Planowana jest przejezdność samochodów w jednym kierunku z wyłączeniem autobusów – informują rydułtowscy urzędnicy.

Przypomnijmy, że remont ulicy Ofiar Terroru potrwa do końca czerwca 2021 roku. Miasto pozyskało na przebudowę dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 1,34 mln zł w 2020 roku oraz tyle samo w 2021 roku. Łącznie 2,68 mln zł. W ramach inwestycji planowane są roboty rozbiórkowe, zabezpieczenie infrastruktury technicznej, kanalizacja deszczowa, budowa krawężników i obrzeży, a także zatok autobusowych i poszerzenie skrzyżowania z ul. Mickiewicza. Powstaną też nowe chodniki, zjazdy, nowa zieleń i nowe oznakowanie poziome i pionowe.(ska)