środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Żory z dofinansowaniem na zajęcia i wyposażenie przedszkola

03.11.2020 18:24 | 0 komentarzy | AgaKa

Już niedługo dzieci z Przedszkola nr 16 im. Cz. Janczarskiego w Żorach będą mogły skorzystać z nowego wyposażenia oraz wziąć udział w ciekawych zajęciach dodatkowych, a nauczyciele poprawią swój warsztat dzięki udziałowi w szkoleniach. To możliwe, dzięki otrzymanemu przez Żory dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Żory z dofinansowaniem na zajęcia i wyposażenie przedszkola
„Przez zabawę do nauki - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Przedszkolu nr 16 im. Cz. Janczarskiego w Żorach” - projekt zyskał dotację
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rozstrzygnięto konkurs nr RPSL.11.01.03-IZ.01-24-334/19 z poddziałania 11.1.3. Wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej – konkurs, w ramach którego dofinansowania na łączną kwotę prawie 39 mln zł przyznano dla 78 projektów. Wśród nich znalazł się także żorski projekt pn. „Przez zabawę do nauki - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Przedszkolu nr 16 im. Cz. Janczarskiego w Żorach”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia będzie podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Przedszkolu nr 16. Z projektu skorzysta w sumie aż 350 dzieci oraz 22 nauczycieli. Dla najmłodszych, w tym dla dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością, organizowane będą dodatkowe zajęcia wspierające rozwój emocjonalny oraz rozwój mowy i motoryki. Maluchy będą miały też do dyspozycji nowe pomoce dydaktyczne i przyrządy, służące wielostronnemu rozwojowi. Dzięki dofinansowaniu doposażony zostanie również przyprzedszkolny ogród. Nauczyciele będą mogli natomiast skorzystać z trzech kursów rozwijających ich umiejętności.

Wartość całego projektu to 423 112,75 zł, a Miasto pozyskało na jego realizację dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 359 645,83 zł.