Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

W budżecie Raciborza wciąż brakuje 3 mln zł utraconych w pandemii

03.11.2020 13:50 | 0 komentarzy | ma.w

Utrzymała się tendencja obniżonych wpływów do miejskiego skarbca. W skali rocznych dochodów w raciborskim urzędzie wykazują brak 3 mln zł, których nie pozyskano ze spodziewanego udziału w podatkach mieszkańców. Przyznał to prezydent Dariusz Polowy na ostatniej konferencji posesyjnej.

W budżecie Raciborza wciąż brakuje 3 mln zł utraconych w pandemii
Dariusz Polowy ze swoimi radnymi miejskimi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dane na koniec października dopiero napływają do służb finansowych prezydenta Polowego i ten spodziewa się świeżych informacji około 10 listopada. Włodarz Raciborza przyznaje jednak, że stan z miesięcy wakacyjnych nadal się utrzymuje. Na spotkaniach z mieszkańcami dzielnic Dariusz Polowy mówił, że w budżecie brakuje Miastu na ten rok kwoty ok. 3 mln zł jeśli chodzi o wpływy z podatków.

- Wpływy za wrzesień znów były niższe od prognozowanych, o jakieś 100 tys. zł. Bardzo podobnie jak wcześniej - powiedział podczas konferencji posesyjnej D. Polowy.

- Nie jest specjalnie lepiej niż przedtem, jest lekko słabiej. Ale to nie jest rzecz, która powinna nas szczególnie martwić - przyznał prezydent Raciborza.

- Więcej optymizmu byłoby gdybyśmy mogli powiedzieć, że dochody wykonują się lepiej od prognoz - podsumowała głowa miasta.