Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Patrol

Pożar w centrum Rybnika. Mężczyzna podpalił swoje mieszkanie [AKTUALIZACJA]

03.11.2020 07:22 | 1 komentarz | acz
Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 11:26

TEKST AKTUALIZOWANY

Do groźnego pożaru doszło wczoraj, 2 listopada przy ulicy Wysokiej w Rybniku. W ogniu stanęło jedno z mieszkań.

Pożar w centrum Rybnika. Mężczyzna podpalił swoje mieszkanie [AKTUALIZACJA]
Mieszkanie, w którym został wzniecony pożar
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Około godziny 21.00 rybnicka straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań w kamienicy przy ulicy Wysokiej w Rybniku. Ze wstępnych informacji wynikało, że w płonącym mieszkaniu mogą znajdować się dzieci. Po dojeździe okazało się, że mieszkanie jest puste i płonie część z wyposażenia jednego z pokoi. Najemca mieszkania znajdował się poza lokalem. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że mógł podpalić swoje mieszkanie. W budynku miała zostać wyciągnięta również klamka do drzwi wejściowych do kamienicy. Sprawę wyjaśnia rybnicka policja.


Aktualizacja godzina 8:33:

Jak potwierdza rybnicka straż pożarna, mieszkanie zostało celowo podpalone. - Świadczy o tym fakt, że ogień został podłożony w trzech miejscach. Spaleniu uległ między innymi tapczan oraz szafa w zabudowie - mówi Wojciech Rduch z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. Budynek jest obecnie remontowany. Po podpaleniu mężczyzna wyszedł na rusztowanie rozstawione przez budowlańców i zaczął krzyczeć. Strażacy równolegle do gaszenia pożaru musieli zadbać o jego bezpieczeństwo i ściągnąć go z rusztowania. 37-latek był pod wyraźnym wpływem środków psychotropowych. Strażacy podali mu tlen, a następnie przekazali załodze pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Straty oszacowano na 30 tysięcy złotych. Na czas akcji straży pożarnej z kamienicy ewakuowano 9 osób. 


Aktualizacja godzina 8:57:

Mężczyzna został już zatrzymany i przewieziony do rybnickiej komendy. Została pobrana mu krew na obecność alkoholu i środków narkotycznych. Dziś w spalonym mieszkaniu odbędzie się wizja lokalna z udziałem śledczych i biegłego z zakresu pożarnictwa. Zarzuty, które wkrótce usłyszy 37-latek, będą zależały od oględzin. Biegły będzie oceniał między innymi, czy istniało zagrożenie dla pozostałych mieszkańców kamienicy. Od tego również będzie zależał ewentualny wniosek środek zapobiegawczy, jak na przykład areszt.


Aktualizacja godzina 11:25:

Komunikat KMP w Rybniku:
Wczoraj, około godziny 20.45 dyżurny z rybnickiej komendy został powiadomiony o pożarze mieszkania w kamienicy przy ulicy Wysokiej w Rybniku. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i strażacy. Na szczęście nikomu z mieszkańców kamienicy nic się nie stało. Policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o zaprószenie ognia w wynajmowanym mieszkaniu. Mieszkańcowi Rybnika została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu, a także innych środków odurzających. Dzisiaj na miejscu zdarzenia trwają czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa. Śledczy z Rybnika wyjaśniają teraz szczegółowe przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru. Zatrzymanemu mężczyźnie, za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla mieszkańców może teraz grozić nawet do 10 lat więzienia.