Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Patrol

Zatrudniała się w sklepach, tylko po to, żeby je okradać

31.10.2020 13:48 | 4 komentarze | juk

Na niecodzienny sposób kradzieży wpadła 23-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego, która odpowiadając na oferty pracy w popularnej sieci sklepów spożywczych w Wodzisławiu Śl., Rybniku i Bielsku-Białej, już podczas pierwszego dnia próbnego okradała je.

Zatrudniała się w sklepach, tylko po to, żeby je okradać
23-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego usłyszała zarzuty kradzieży, za co grozi jej do 5 lat więzienia. (fot. KPP w Wodzisławiu Śl.)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na nietypowy sposób kradzieży wpadła 23-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego. Postanowiła zatrudniać się w znanej sieci sklepów spożywczych, a następnie je okradać. Wodzisławscy kryminalni namierzyli kobietę i ją zatrzymali.

O jednej kradzieży policjanci dowiedzieli się od właściciela sklepu mieszczącego się na terenie Wodzisławia Śl. - Pozostawił kobietę na kilka chwil samą w sklepie. Ta, nie tracąc czasu, ukradła papierosy oraz gotówkę, powodując kilkutysięczne straty. Następnie zamknęła sklep i oddaliła się - przekazuje Patryk Błasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. Jak ustalili śledczy kobieta, chcąc być "fair" wobec swoich pracodawców, używała w CV swojej prawdziwej tożsamości. W trakcie ustaleń wodzisławskich mundurowych okazało się, że w identyczny sposób okradła ona sklepy mieszczące się w Rybniku i Bielsku-Białej. - Łączna wartość strat, na jakie naraziła właścicieli, przekracza kilkanaście tysięcy złotych - mówi Patryk Błasik. Wodzisławscy kryminalni namierzyli kobietę na jednym z parkingów przy supermarkecie w Wodzisławiu Śl. Tam też ją zatrzymali. 23-latka usłyszała już zarzuty kradzieży, za co grozi jej do 5 lat więzienia.