Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Wójt Kornowaca wbił łopatę. Ruszył trzeci etap budowy kanalizacji

31.10.2020 09:45 | 0 komentarzy | mad

Wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój oraz prezes firmy Borbud Ryszard Bortel (kolejno na zdj.) symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęli ostatni już etap budowy kanalizacji w gminie Kornowac w ramach realizowanego od kilku lat zadania*.

Wójt Kornowaca wbił łopatę. Ruszył trzeci etap budowy kanalizacji
fot. UG Kornowac
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Firma Borbud, która została wyłoniona spośród dwunastu firm, zajmie się budową sieci kanałów grawitacyjnych i ciśnieniowych z obiektami sieciowymi (wraz z armaturą). W ramach tego etapu wybudowane zostaną m.in.: pompownie sieciowe kompletne – 3 kpl. (P3, P4, P5), pompownie przydomowe z zasilaniem energetycznym – 28 kpl. To realizacja, która będzie kosztować 7 mln 683 tys. zł (brutto).

Przypomnijmy, miejscowy samorząd zadanie realizuje w ramach zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej – etap III” realizowane w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie Gminy Kornowac – etap I”. Na zadanie samorząd pozyskał 18 mln 156 tys. zł dofinansowania unijnego, przy czym szacowane koszty całkowite inwestycji wynoszą prawie 34 mln 916 tys. zł. Czytaj więcej TUTAJ.


*Choć do skanalizowania w całości pozostają jeszcze dwa sołectwa gminy: Rzuchów i Łańce. Jak wyjaśniał nam jakiś czas temu sekretarz Radosław Łuszcz, w tym roku gmina przystąpiła do prac projektowych sieci kanalizacyjnej w Rzuchowie, a w przyszłym roku w Łańcach.

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.