Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Pogoda nie odstraszyła protestujących w Raciborzu. Wyruszyli w drogę z "Rotą" na ustach [ZDJĘCIA, WIDEO]

30.10.2020 19:28 | 3 komentarze | żet, OQL, ma.w, kozz

- Dzisiaj będzie bardzo patriotycznie. Wspieramy Polskę. Jesteśmy tutaj po to, żeby spacerować o wolną Polskę dla naszych dzieci. Pogoda nas nie odstraszy - powiedziała wieczorem 30 października Julia Parzonka.

Pogoda nie odstraszyła protestujących w Raciborzu. Wyruszyli w drogę z "Rotą" na ustach [ZDJĘCIA, WIDEO]
30 października o godz. 19.00 rozpoczął się czwarty raciborski protest przeciwników rządu oraz ograniczenia prawa do aborcji.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Julia Parzonka przypomniała uczestnikom akcji, że spacer ma charakter pokojowy. Zaleciła unikanie prowokatorów i nagrywanie ewentualnych prowokacji, zachowanie dystansu oraz zakładanie masek. - Pamiętamy, że policja nas asekuruje, policja jest z nami, policja nie wróg - powiedziała.

Sygnałem do wymarszu była "Rota". Skandując hasła "Wolna Polska, nie pisowska" oraz "Myślę, czuję, decyduję", uczestnicy protestu przeszli ulicą Nową i wkroczyli na ulicę Opawską. Gdy policjanci zabezpieczyli przemarsz uczestników przez skrzyżowanie z ulicą Wojska Polskiego, odpowiedzieli im głośnym "Dziękujemy".

Do protestujących pieszych dołączyła rzesza kierowców, którzy używając sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej wyrazili poparcie dla uczestników akcji.

Protesty w Raciborzu wpisują się w falę sprzeciwu o ogólnopolskim zasięgu. Punktem zapalnym było ogłoszenie przez Trybunał Konstytucyjny wyroku stwierdzającego, że przepis zezwalający na przerywanie ciąży, gdy badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub choroby zagrażającej jego życiu, są niezgodne z Konstytucją RP.


Zobacz również: