Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Na cmentarzach w Jastrzębiu bez kwesty, ale datki można wpłacać online

30.10.2020 16:15 | 1 komentarz | ska

Tradycyjnie 1 listopada na jastrzębskich cmentarzach odbywała się kwesta na rzecz Hospicjum Domowego im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Jastrzębiu-Zdroju. W tym roku kwesty nie będzie, a hospicjum prosi o wsparcie datkami na konto. 

Na cmentarzach w Jastrzębiu bez kwesty, ale datki można wpłacać online
W tym roku hospicjum zachęca do wpłat na konto zamiast tradycyjnej kwesty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na cmentarzach w Jastrzębiu bez kwesty, ale datki można wpłacać online

- Od 27 lat opiekujemy się chorymi w ich domach. Zapewniamy m.in. wsparcie medyczne, pielęgnacyjne, psychiczne i społeczne. Prowadzimy także wypożyczalnię sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Nasi wolontariusze (m.in. lekarze, pielęgniarki, farmaceuta i osoba duchowna) obejmują opieką około 200 osób - informuje Hospicjum Domowe im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza w Jastrzębiu-Zdroju. Pomoc udzielana jest także rodzinom, szczególnie dzieciom osieroconym po śmierci naszego podopiecznego.

- Nie prowadzimy żadnej działalności gospodarczej, działamy nieodpłatnie. Środki na działalność staramy się pozyskać poprzez darczyńców i o takie wsparcie prosimy także w najbliższą niedzielę - tradycyjnie 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych - zapowiadają w hospicjum.

Tym razem, ze względów epidemicznych, nie odbędzie się kwesta na cmentarzu. Hospicujum prosi chętnych o przekazanie datków na konto: nr 37 1020 2472 0000 6602 0149 2461. Wpłaty przyjmujmowane są stale, w dowolnym terminie. Każda złotówka jest cenna!