Piątek, 16 kwietnia 2021

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Przedszkole w Rudach otworzy się na dzieci później

30.10.2020 17:00 | 0 komentarzy | mad

Przedszkolaki uczęszczające do rudzkiej placówki jednak dłużej będą korzystały z gościnności miejscowej podstawówki. Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej informuje o opóźnieniach w pracach remontowych obiektu przedszkolnego.

Przedszkole w Rudach otworzy się na dzieci później
Tak wyglądało przedszkole w Rudach (gm. Kuźnia Raciborska) przed rozpoczęciem prac
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sumptem prawie 735 tys. złotych przedszkole w Rudach przechodzi remont. Na czas trwania tych prac placówka przeniosła się do pobliskiej Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego. Miała tam gościć do końca października. Okazuje się jednak, że dzieci w murach podstawówki będą edukować się dłużej. - Obecny czas, w którym przyszło nam wszystkim pracować, zweryfikował pewne ustalenia i plany. Po poniedziałkowym spotkaniu z przedstawicielami firm budowlanych i gminy Kuźnia Raciborska nowy termin powrotu do budynku przedszkola zaplanowano na 16 listopada - informuje Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej. W urzędzie podkreślają, że do tego terminu w przedszkolu powinny być zakończone prace wewnątrz budynku. Prace budowlane na zewnątrz będą jeszcze kontynuowane (planowany termin zakończenia inwestycji - grudzień 2020).

- Sytuacja ze względu na pandemię i występujące z nią ograniczenia, jest bardzo dynamiczna i podane terminy także mogą ulec zmianie - zastrzegają w urzędzie.