Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Polowy kontynuuje na Ocicach to, co zaczął Lenk

30.10.2020 10:34 | 5 komentarzy | ż

Jedna inwestycja została zakończona, wkrótce rozpocznie się kolejna.

Polowy kontynuuje na Ocicach to, co zaczął Lenk
Ulica Chorwacka w Raciborzu (fot. UM Racibórz).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Asfaltowa jezdnia, chodnik dla pieszych, latarnie - tak wygląda obecnie ulica Chorwacka w Raciborzu. Inwestycja drogowa została zrealizowana nakładem 1,5 mln zł (połowa środków pochodziła z budżetu gminy, połowa z Funduszu Dróg Samorządowych).

Wzdłóż ulicy Chorwackiej wybudowano w ostatnich latach kilkadziesiąt domów jednorodzinnych. Działki pod nową zabudowę zostały sprzedane przez miasto na przełomie lat 2016 i 2017 w czasach rządów Mirosława Lenka.

- To nowa linia zabudowy na osiedlu domów jednorodzinnych w Ocicach i nie ostatnia. Trwają już zaawansowane prace nad przygotowaniem terenów budowlanych do sprzedaży przy ulicy Chorwackiej bis. Miasto pozyskało teren pod kolejną równoległą do Chorwackiej ulicę. Wydzielono działki po obydwu jej stronach, to 35 parceli z przeznaczeniem pod zabudowę jednorodzinną - informuje Urząd Miasta Racibórz.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zapowiada, że sprzedaż kolejnych działek pod budownictwo jednorodzinne na Ocicach rozpocznie się w 2021 roku. - Chcemy zatrzymać mieszkańców i zaoferować im atrakcyjne tereny pod budowę swoich wymarzonych domów. Tereny te uzbrojone zostaną w sieci: wodociągową, energetyczną, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Zbudujemy drogę techniczną, a docelowo utwardzoną, oświetloną ulicę. Nowi nabywcy działek będą mogli je zabudować zgodnie z warunkami i terminami określonymi w umowie – informuje prezydent Dariusz Polowy.

Nazywana dotąd roboczo ulica Chorwacka Bis jeszcze w tym roku ma otrzymać swoją właściwą nazwę, by wkrótce stać się nowym adresem, pod którym zamieszka kolejnych kilkadziesiąt raciborskich rodzin.

źródło: UM Racibórz, oprac. żet

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.