Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Koronawirus w Kuźni Raciborskiej. Wiceburmistrz o bieżącej sytuacji w szkołach i przedszkolach

29.10.2020 17:03 | 0 komentarzy | mad

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej Sylwia Brzezicka-Tesarczyk najnowsze informacje dotyczące sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w placówkach oświatowych podległych urzędowi miejskiemu przedstawiła podczas hybrydowej sesji rady miejskiej zwołanej na czwartkowe popołudnie 29 października.

Koronawirus w Kuźni Raciborskiej. Wiceburmistrz o bieżącej sytuacji w szkołach i przedszkolach
Wiceburmistrz Sylwia Brzezicka-Tesarczyk w sesji rady miejskiej uczestniczyła w sposób zdalny, łącząc się ze swojego gabinetu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Odpowiedzialna w gminie za sprawy oświatowe wiceburmistrz Brzezicka-Tesarczyk przypomniała o decyzji rządu w sprawie wprowadzenia nauczania zdalnego dla uczniów od IV klasy szkoły podstawowej zarządzonego do 6 listopada. Dalej zastępczyni Pawła Machy nawiązywała do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach, a okoliczność, która tam zapanowała, określiła „wyjątkową sytuacją”. Przypomnijmy, w placówce od 21 października wprowadzono nauczanie zdalne po tym, jak stwierdzono zakażenie koronawirusem wśród kadry nauczycielskiej, uczniów oraz ich rodziców. Nauczanie w takiej formie potrwa tam do 3 listopada (więcej TUTAJ). W Szkole Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej edukacja dla klas 1-3 odbywa się normalnie, choć pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 71 uczniów. – To są klasy, które miały kontakt z zakażonymi nauczycielami – podała wiceburmistrz. Ponadto dwóch uczniów przebywa na kwarantannie, razem z rodzicami. – Kontakt z zakażonymi był poza szkołą – wyjaśniła Brzezicka-Tesarczyk.

Jeśli chodzi o przedszkola, to w placówce nr 1 w Kuźni Raciborskiej pod nadzorem epidemiologicznym do 6 listopada pozostaje grupa 6-latków. Dla nich zorganizowano zajęcia zdalne. Kilkoro przedszkolaków wraz z rodzicami zostało skierowanych na kwarantannę ze względu na kontakt z zakażonym nauczycielem. Pozostałe oddziały przedszkolne pracują normalnie. Analogiczna sytuacja zadziała się również w Przedszkolu nr 2 w Kuźni Raciborskiej. Z kolei placówka w Rudach, która obecnie ze względu na remont swojej siedziby zlokalizowana jest w murach miejscowej podstawówki, pracuje normalnie.Ludzie:

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Sylwia Brzezicka-Tesarczyk

Wiceburmistrz Kuźni Raciborskiej