Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Nowe logo dla Raciborza. Nowoczesne, lekkie i ma 88 lajków od grafików z Polski

28.10.2020 21:33 | 2 komentarze | ma.w

Lucyna Siwek rzeczniczka magistratu zaprezentowała radnym miejskim propozycję nowego logotypu. Na sesji wystąpił też jego autor Zbigniew Góral. Logo jest oparte na herbie miasta. - Bo taki jest trend - tłumaczył grafik.

Nowe logo dla Raciborza. Nowoczesne, lekkie i ma 88 lajków od grafików z Polski
Nowe logo Miasta Racibórz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Racibórz od września nie miał żadnego logotypu, bo rada miasta podjęła decyzję o rezygnacji z dotychczasowego. W lutym tego roku ówczesny naczelnik wydziału informacji i promocji Marcin Wojnarowski rozpoczął prace nad nowym logotypem. Zlecono je Zbigniewowi Góralowi - grafikowi z Raciborza. - Logo ma szersze zastosowanie niż herb. To początek budowania marki Raciborza i działań promocyjnych na rzecz miasta - mówiła na sesji Lucyna Siwek rzeczniczka magistratu.

Bazą dla nowego logotypu został herb Raciborza, jako czytelny znak.

Autor logo - Z. Góral wyjaśnił, że przy braku hasła promującego miasto, trzeba było się trzymać jego herbu. - Logo jest nowoczesne, lekkie. Zyskało dobre oceny w opiniach grafików z całej Polski, na forum „Grafmanowe pogaduchy” dostało 88 lajków - poinformował radnych na zdalnej sesji.

Na posiedzeniu pochwalił je Stanisław Borowik, powołując się na rozmowę z autorem plakatów Memoriału Strażackiego. - To jest awangarda. Już nie robi się logo z kolorowymi cekinami. Takie znaki są tworzone w USA i Europie Zachodniej - podkreślał rajca.

Zuzanna Tomaszewska stwierdziła, że nowe logo kojarzy się z nowoczesnością.

Anna Ronin powiedziała: miejmy to! Racibórz stać na profesjonalizm.

Nawet Marian Czerner, który w komisji budżetowej opiniował negatywnie projekt, na sesji wytłumaczył, że choć wówczas logo nie przemówiło do niego, to prezentacja Lucyny Siwek na sesji przekonała go do niego. - Fajnie współgra z otoczeniem, jest bardzo odpowiednie - podkreślił.

Projekt uchwały wprowadzający nowe logo miasta zyskał poparcie 18 radnych, przy braku głosów przeciwnych.

Alternatywna wersja logotypu Raciborza