Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zmarła słynna raciborska fryzjerka Marianna Korzonek, żona Bernarda i mama Marzeny Korzonek

28.10.2020 13:07 | 0 komentarzy | ma.w

Marianna Korzonek współwłaścicielka "Olympu" przy ul. Solnej, żona Bernarda Korzonka, mama Marzeny Korzonek, odeszła nagle, w godzinach wieczornych 27 października. Zgon nastąpił w raciborskim szpitalu. W żałobie pogrążone jest środowisko raciborskich rzemieślników. Daty pogrzebu jeszcze nie ustalono.

Zmarła słynna raciborska fryzjerka Marianna Korzonek, żona Bernarda i mama Marzeny Korzonek
Marianna Korzonek zmarła 27 października 2020 roku
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marianna Korzonek pochodziła z rodziny uzdolnionej artystycznie, wychowała się w Rydułtowach. Tam poznawała wspólnie z przyszłym mężem Bernardem tajniki sztuki fryzjerskiej.

Marianna była nazywana przez najbliższych Halinką. Pierwszy salon fryzjerski Korzonków powstał w Raciborzu przy ulicy Leczniczej. „Olymp” otwarto w ostatnią sobotę listopada 1980 roku.

– Zawsze kochałam długie włosy i uwielbiam je czesać. Do dziś gdy oglądam filmy kostiumowe, przede wszystkim zwracam uwagę na uczesania. Moim marzeniem była praca przy takich produkcjach, ale nie trafiłam w swoim życiu na kogoś, kto by mnie odpowiednio ukierunkował i poprowadził – mówiła Nowinom pani Marianna w artykule z cyklu o znanych rzemieślnikach autorstwa Katarzyny Gruchot. Jej pasja do układania niezwykłych fryzur sprawiła, że raciborski „Olymp” szybko zaczął słynąć z koków i oryginalnych uczesań, które cieszyły się ogromną popularnością szczególnie na balach kostiumowych.

19 stycznia 1991 roku „Olymp” zaczął funkcjonować w nowym miejscu przy ul. Solnej. Na klientów czekało tam 12 nowoczesnych stanowisk fryzjerskich i sprawdzona załoga.

Marianna Korzonek wychowała pokolenia fryzjerek. Razem z mężem wyszkoliła znacznie ponad sto uczennic i otrzymała za to Złotą Odznakę Mistrza. Zachęcała je do szkoleń i udziału w licznych konkursach. – To wielomiesięczna praca poprzedzona odpowiednimi przygotowaniami. Prenumeruję fachowe czasopisma i razem z mężem staramy się nie opuszczać branżowych targów i konkursów. Jeździmy na mistrzostwa świata do Berlina oraz mistrzostwa Europy do Mediolanu i Frankfurtu. Robimy zdjęcia, notatki, filmujemy, by mieć się na czym wzorować – mówiła tygodnikowi pani Marianna.

Ludzie:

Marzena Korzonek

Marzena Korzonek

Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prezes Sądu Rejonowego w Raciborzu