Niedziela, 11 kwietnia 2021

imieniny: Filipa, Leona, Jaromira

RSS

Opóźnienia przy rewitalizacji rynku w Krzanowicach [ZDJĘCIA]

28.10.2020 08:15 | 1 komentarz | mad

Rynek w Krzanowicach nie będzie ukończony na czas. Firma wykonująca zadanie zwróciła się do urzędników z prośbą o przedłużenie umowy. Jako powód wskazano niekorzystne warunki atmosferyczne w trakcie realizacji inwestycji.

Opóźnienia przy rewitalizacji rynku w Krzanowicach [ZDJĘCIA]
Tak obecnie prezentuje się krzanowicki rynek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pod koniec maja w Krzanowicach rozpoczęła się rewitalizacja rynku. Wyłoniony w przetargu Zakład Usługowo-Handlowy Kamila Dudy z Kietrza na wykonanie zadania miał czas do 31 października. Inwestycja jednak nie zostanie zakończona w terminie. Jak informuje burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla wykonawca niedotrzymanie umowy tłumaczy niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. - W trakcie całego okresu obowiązywania umowy takich dni roboczych wykonawca wskazał 20. To zostało potwierdzone przez inspektora nadzoru i kierownika budowy w dzienniku budowy - mówi burmistrz Strzedulla. W efekcie zapadła decyzja o przedłużeniu umowy do końca listopada. - Nie chcemy naciskać na wykonawcę, aby te roboty prowadził w deszczu, bo to pewnie odbiłoby się na jakości - dodaje włodarz.

Zadanie jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Koszt to 1 mln 138 tys. zł. W przetargu na realizację inwestycji stanęło dziesięć firm. Jak rynek będzie wyglądać po zakończeniu zadania? Piszemy o tym TUTAJ

Ludzie:

Andrzej Strzedulla

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.