Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Setki osób ponownie w proteście na ulicach Żor [ZDJĘCIA]

27.10.2020 23:49 | 0 komentarzy | ska

Co najmniej kilkaset osób przeszło ulicami Żor 27 października na znak protestu przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji płodu z poważnymi wadami. Z dnia na dzień w protestach w Żorach udział bierze więcej osób. 

Setki osób ponownie w proteście na ulicach Żor [ZDJĘCIA]
Protesty w formie przemarszu odbywają się w Żorach od piątku 23 października.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Setki osób ponownie w proteście na ulicach Żor [ZDJĘCIA]

To już piąty dzień protestów związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Żorzanki również codziennie wychodzą na ulice, aby głośno wyrazić swój sprzeciw wobec działań rządu Prawa i Sprawiedliwości. Podczas wtorkowego protestu nie zabrakło wymownych transparentów i antyrządowych haseł. W marszu udział wzięły głównie młode kobiety, ale nie zabrakło też starszych pań oraz panów, wspierających kobiety w walce o ich racje. 

Przemarsz przez miasto zabezpieczali żorscy policjanci, którzy w pewnym momencie zyskali uznanie protestujących, podejmując się eskorty przemarszu od ul. Górne Przedmieście, fragmentem Al. Jana Pawła II, później Boryńską i dalej, ponownie w stronę rynku. 

Znicze kolejny raz zapłonęły przed Cechem Rzemiosł, gdzie swoją siedzibę ma żorski PiS, a wcześniej znajdowały się tam biura poselskie i senatorskie. Kolejny przemarsz zapowiedziano na godz. 18.00 w środę 28 października. Początek na rynku. 

Za udział w proteście oraz zabezpieczenie policji podziękowała na swoim profilu radna Żor Anna Gaszka: