środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Prezes TEK pisze do wójta Mszany: Naruszył Pan moje prawo do prywatności

27.10.2020 13:04 | 10 komentarzy | ż

Akcja i reakcja. Prezes Towarzystwa Entuzjastów Kolei uważa, że wójt Mszany Mirosław Szymanek naruszył jego prawo do prywatności. Dziękuje też za zaproszenie na spotkanie i jednocześnie informuje, że z niego nie skorzysta, bo zorganizowane w przeszłości spotkania z lokalnymi politykami były "kontrproduktywne".

Prezes TEK pisze do wójta Mszany: Naruszył Pan moje prawo do prywatności
Zdjęcie poglądowe (fot. PKP Intercity).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, osią sporu Towarzystwa Entuzjastów Kolei oraz części samorządowców z naszego regionu jest kwestia  lokalizacji przebiegu kolei dużych prędkości. TEK napisał list otwarty w tej sprawie, w którym nie szczędził słów krytyki lokalnym włodarzom (zobacz: Towarzystwo Entuzjastów Kolei pisze do lokalnych polityków w sprawie kolei dużych prędkości: Zawiedliście, jak zwykle).

Wójt Mszany Mirosław Szymanek stwierdził, że TEK dopuścił się "publicznego szkalowania przedstawicieli samorządu" (zobacz: Wójt Mszany pisze do TEK: szkalowanie to naganna praktyka. Zaprasza do dyskusji). To z kolei doczekało się reakcji prezesa Towarzystwa Entuzjastów Kolei. Szef TEK twierdzi, że nie jest osobą publiczną, a wójt Mszany upubliczniając jego dane osobowe naruszył prawo do prywatności. Prezes TEK nie zamierza również skorzystać z zaproszenia wójta do udziału w spotkaniu. - Stanowisko TEK jest wystarczająco jasne i uargumentowane oraz dostępne w przestrzeni publicznej w postaci „Pakietu postulatów…” i proponowanych wariantów. Brak wymiernych efektów, a nawet kontrproduktywność naszych wcześniejszych spotkań z lokalnymi politykami nie zachęca do tego typu aktywności i każe głęboko wątpić w sens marnowania na nie czasu, którego nie mamy w nadmiarze - czytamy w liście prezesa TEK.

Cały list dostępny jest tutaj:

Prezes TEK odpowiada wójtowi Mszany [PDF]