Piątek, 26 lutego 2021

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Józef Galli zwalnia miejsce w radzie. Kto może go zastąpić?

27.10.2020 13:01 | 6 komentarzy | ma.w

Zapytany o to Michał Fita lider komitetu wyborczego, z którego Galli wszedł do rady miasta w Raciborzu, mówi, że umówił się na rozmowę w sprawie następcy lub następczyni przewodniczącego komisji budżetowej. - Na razie nie odpowiem - odparł odwołany wiceprezydent Raciborza.

Józef Galli zwalnia miejsce w radzie. Kto może go zastąpić?
Michał Fita i Józef Galli - aktualnie obaj poza raciborskim samorządem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fita przyznał, że żałuje decyzji swego kolegi z samorządu. - To ogromna strata dla miasta i samej rady, ale nie oznacza to, że się rozstajemy - zastrzega były zastępca Dariusza Polowego.

Galli pomagał Ficie w napisaniu programu wyborczego dla komitetu. - Chcieliśmy zrealizować go razem w kolejnych latach. Józef Galli był w swoich wystąpieniach zawsze kulturalny i merytoryczny. Prezentował kolejne propozycje działań i rozwiązań. Z czasem wiele z nich albo było rozwadniane, czy przejmowane, albo trafiało w pustkę - przekazał Michał Fita za pośrednictwem swego FB.

Mandat radnego, który składa Galli, obejmie ktoś z listy wyborczej, z której mieszkaniec Miedoni wszedł do rady. Najlepsze wyniki z głosowania, w kolejności uzyskali w wyborach do rady miasta w 2018 roku: Justyna Poznakowska (pracowała wtedy w miejskiej oświacie), Wojciech Janiczko (były dyrektor I LO) i Grzegorz Małczok (sektor bankowy).

Justyna Poznakowska, Wojciech Janiczko i Grzegorz Małczok

Ludzie:

Józef Galli

Józef Galli

Radny Raciborza, szef komisji budżetu