Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Będą dodatkowe przystanki autobusowe

01.11.2020 07:00 | 0 komentarzy | AgaKa

Ta wiadomość na pewno ucieszy wszystkich mieszkańców Radlina, którzy korzystają z komunikacji zbiorowej. Już niedługo powstaną tam dodatkowe przystanki autobusowe.

Będą dodatkowe przystanki autobusowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

RADLIN – Mamy nadzieję, że nowa inwestycja przysłuży się naszym mieszkańcom. Zarówno młodzieży szkolnej, jak i pozostałym użytkownikom komunikacji zbiorowej – mówią radlińscy urzędnicy, zapowiadając jednocześnie pojawienie się nowych przystanków autobusowych na terenie miasta.

Jak przekazuje nam rzecznik prasowy radlińskiego urzędu miasta Marek Gajda, na prośby i wnioski samych mieszkańców nowe przystanki pojawią się wzdłuż ul. Rogozina. – Ich lokalizacja wynika również z licznego zagęszczenia ludności w tym rejonie miasta i sporymi odległościami między przystankami już istniejącymi – wyjaśnia. Gajda zauważa, że najbliższy przystanek znajduje się dopiero przy osiedlu Wrębowa w Rybniku. Autobusy Zarządu Transportu Zbiorowego z Rybnika rozpoczną zatrzymywanie się w nowych lokalizacjach już od 19 października.

Marek Gajda zapowiada, że do końca roku pojawią się również dodatkowe przystanki w centrum, które zlokalizowane zostaną przy ul. Korfantego na wysokości Willi Dyrektora, czyli kawiarni „Górnicza Strzecha”, zwanej popularnie NOT-em. – Tam jednak czekają na nas większe zmiany – mówi rzecznik prasowy. Wymienia, że wiązać się one będą z korektą lokalizacji przejścia dla pieszych przy sklepie Lewiatan. W efekcie wyjeżdżający z ul. Makuszyńskiego będą mogli bezpieczniej włączyć się do ruchu. Wykonane zostanie również dodatkowe oświetlenie i aktywne znaki z detekcją ruchu. Na nowych przystankach będą się zatrzymywać autobusy linii Zarządu Transportu Zbiorowego z Rybnika oraz Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z Jastrzębia-Zdroju.

(juk)