środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Ile razy można naprawiać ten sam chodnik?

31.10.2020 07:00 | 3 komentarze | żet

Mieszkaniec Raciborza pyta o przyczynę zapadnia się chodnika przy ul. Batorego. O wyjaśnienie problemu zwróciliśmy się do magistratu. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Ile razy można naprawiać ten sam chodnik?
Przeprowadzenie monitoring sieci kanalizacyjnej ma pozwolić na ustalenie przyczyny zapadania się fragmentu chodnika dla pieszych przy ul. Batorego w Raciborzu.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czytelnik zwrócił nam uwagę na dziurę w chodniku przy ul. Batorego w Raciborzu. – Dziś postawili słupek i pewnie tak będzie stał kilka tygodni. Już po raz trzeci MZB będzie robić ten skrawek chodnika i non stop ten sam problem. Czy naprawdę tak ciężko to zrobić? Czy podatnicy muszą płacić po raz trzeci za ten sam problem? Czemu władze miasta pozwalają na takie sytuacje? – czytamy w wiadomości od Czytelnika.

W odpowiedzi na list Czytelnika zwróciliśmy się do magistratu z prośbą o udzielenie informacji kto odpowiada za utrzymanie chodnika, kiedy zostanie on naprawiony oraz co sprawia, że problem zapadania się chodnika we wskazanym miejscu powietrza się?

Odpowiedziała nam Lucyna Siwek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Racibórz. – Odpowiedzialnym za utrzymanie chodnika przy ul. Batorego jest Miasto Racibórz (wydział dróg miejskich). Roboty zostały wykonane w ramach bieżącego utrzymania dróg przez Konsorcjum Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Sp. z o.o. i Bruki Trawiński 8.10.2020 r. bezpośrednio po zgłoszeniu uszkodzenia przez MZB. Zostało zlecone badanie/monitoring sieci kanalizacyjnej na tym odcinku przyłącza, aby zdiagnozować przyczynę zapadającej się kostki w tym miejscu – czytamy w korespondencji, którą otrzymaliśmy z magistratu.