Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

Koronawirus w Kuźni Raciborskiej. Co dzieje się w szkołach i przedszkolach?

27.10.2020 08:34 | 2 komentarze | mad

Zgodnie z nowymi obostrzeniami wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa od poniedziałku 26 października do 6 listopada uczniowie klas IV-VIII uczą się w systemie zdalnym. A jak sytuacja prezentuje się w poszczególnych placówkach podległych kuźniańskiemu urzędowi miejskiemu?

Koronawirus w Kuźni Raciborskiej. Co dzieje się w szkołach i przedszkolach?
zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Rudach do 3 listopada uczą się zdalnie. W tej szkole do tego czasu nie pracuje także świetlica. Powodem jest stwierdzone zakażenie wśród kadry nauczycielskiej, uczniów oraz ich rodziców (czytaj więcej: Koronawirus dotarł do podstawówki w Rudach. Zachorowali nauczyciele i uczniowie). Natomiast w Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej uczniowie klas I-III uczą się w placówce. Pracuje także stołówka i świetlica szkolna.

Jeśli chodzi o przedszkola, to w placówce nr 1 w Kuźni Raciborskiej pod nadzorem epidemiologicznym do 6 listopada pozostaje grupa 6-latków. Dla nich zorganizowano zajęcia zdalne. Kilkoro przedszkolaków wraz z rodzicami zostało skierowanych na kwarantannę ze względu na kontakt z zakażonym nauczycielem. Pozostałe oddziały przedszkolne pracują normalnie. Podobnie zadziało się również w przedszkolu numer 2. Z kolei przedszkole w Rudach pracuje bez zmian.

- Wszelkich dodatkowych informacji udzielają dyrektorzy placówek. Można je także znaleźć na stronach internetowych placówek - informują rodziców urzędnicy.