Sobota, 10 kwietnia 2021

imieniny: Małgorzaty, Michała, Makarego

RSS

Radny Józef Galli złożył mandat. Po co w tym miejscu być? - mówi o samorządzie

26.10.2020 17:15 | 9 komentarzy | ma.w

Galli podał, że wpływ na jego decyzję miała forma zwolnienia wiceprezydenta Fity. Przyznał, że wiele jego inicjatyw nie znalazło uznania u prezydenta Polowego, a decyzja o wejściu radnych Fity w koalicję z Polowym była błędem.

Radny Józef Galli złożył mandat. Po co w tym miejscu być? - mówi o samorządzie
Józef Galli podczas swojej ostatniej komisji 26 października
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Galli stwierdził, że neutralność była „najlepszym co mogliśmy zrobić po wyborach”.

- Odwołanie Michała Fity z funkcji wice, a przede wszystkim forma w jakiej się to odbyło, skłoniły mnie do zastanowienia się: po co w tym miejscu być? - stwierdził

Galli mówił, że wiele jego inicjatyw „nie zyskiwało akceptacji u aktualnego pana prezydenta”. - Nie mogłem wykazać skuteczności jako radny - przyznał.

- Jest jakiś smutek, jakieś rozczarowanie, ale poznanie was było cennym doświadczeniem - zwrócił się do radnych z komisji budżetu.

Szef komisji podkreślił, że to zupełnie autonomiczna decyzja i konsekwencja założeń i celów, które postawiał samemu sobie. - Dziękuję tym którzy mi zawierzyli i przepraszam tych których nadzieje mogłem zawieść - zaznaczył.

Oznajmił także, że był radnym póki wierzył, że może wnieść pewną wartość na rzecz rozwoju miasta. - Niestety już się tak nie dzieje - skwitował.

W materiale wideo - pełne uzasadnienie decyzji, którą podjął Józef Galli.