Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Posłanka Lenartowicz pyta premiera o pracowników transgranicznych

26.10.2020 13:17 | 4 komentarze | ma.w

Do biura poselskiego polityczki Platformy Obywatelskiej wpływają prośby o interwencję poselską ze strony zaniepokojonych pracowników transgranicznych, pracujących w Republice Czeskiej.

Posłanka Lenartowicz pyta premiera o pracowników transgranicznych
Gabriela Lenartowicz posłanka na Sejm RP
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Coraz częściej pojawiają się informacje odnoszące się do tego, że władze Republiki Czeskiej w przypadku dalszego wzrostu zachorowań na COVID-19 planują wprowadzenie lockdownu i ograniczeń w ruchu transgranicznym - alarmuje G. Lenartowicz.

Posłanka podkreśla, że dla wielu mieszkańców terenów przygranicznych ewentualne, wprowadzone restrykcje i utrudnienia związane z dojazdem do pracy za granicą w znaczący sposób wpłyną na funkcjonowanie i życie codzienne nie tylko ich, ale także całych ich rodzin.

Zadała w związku z tym pytania premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

1. Czy Polski Rząd prowadzi rozmowy z Rządami krajów sąsiadujących w sprawie umożliwienia bezproblemowego i skoordynowanego przekraczania granicy przez polskich pracowników transgranicznych w sytuacji wprowadzeniu przywołanych powyżej potencjalnych obostrzeń?

2. Czy są prowadzone rozmowy, które zagwarantują polskim obywatelom pracującym w u sąsiadów przemieszczenie się z miejsca zamieszkania do pracy w taki sposób, by utrzymać w mocy zwolnienie ich od obostrzeń, czyli bez konieczności odbywania kwarantanny i testów?

Ludzie:

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm