Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Patrol

Poseł Maciej Kopiec z Rybnika poturbowany podczas protestu w Katowicach. Policja: nie mówił, że jest parlamentarzystą

26.10.2020 10:47 | 28 komentarzy | acz

Rybnicki poseł Maciej Kopiec z Lewicy został poturbowany podczas sobotniego protestu w Katowicach po wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Policja mówi, że mundurowi nie wiedzieli, że mają do czynienia z parlamentarzystą.

Poseł Maciej Kopiec z Rybnika poturbowany podczas protestu w Katowicach. Policja: nie mówił, że jest parlamentarzystą
Poseł Maciej Kopiec twierdzi, że policja kłamie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed godz. 18.00 przed Archikatedrą Chrystusa Króla w Katowicach doszło do przepychanek z policją, która miała zatrzymać parę osób. Swoją relację zamieścił następnie na Twitterze poseł Lewicy Maciej Kopiec: „Po informacji o zatrzymaniu, zglebowaniu, podarciu ciuchów, zniszczeniu okularów wsadzeniu do suki, przewiezieniu kilku kilometrów, wyrzucono mnie z radiowozu pod komendą wojewódzką policji” – napisał poseł.

Jak wyjaśnia śląska policja, Kopiec miał nie informować o tym, że jest parlamentarzystą. – Poseł Maciej Kopiec zaczął kopać w tarczę, potem odmówił podania danych osobowych; dlatego policjanci chcieli go przewieźć do komendy, aby potwierdzić te dane – mówi rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara. - Dopiero, gdy był w radiowozie, nie był w świetle fleszy, pokazał dokumenty, zaproponowano mu możliwość skorzystania z pomocy medycznej – odmówił - i zażalenia na wszystkie czynności. Gdy policjanci potwierdzili w systemach jego dane, został natychmiast wypuszczony - mówi policjantka.

W rozmowie z OKO.press poseł Kopiec twierdzi, że policja kłamie: „Nie używałem żadnych obraźliwych słów. Policjanci kłamią, że używałem agresji. Jedyne, co mówiłem, to: „Jestem posłem”, „Nie stawiam oporu”, „Nie powiem nic bez adwokata”, „Nie macie prawa mnie zatrzymać”. Poturbowany został też europoseł Wiosny Łukasz Kohut. Jego policja nie zatrzymała.

Ludzie:

Maciej Kopiec

Maciej Kopiec

Poseł na Sejm