Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Michał Fita: nie tak wyobrażałem sobie tę koalicję

26.10.2020 09:20 | 12 komentarzy | ma.w

Odwołany wiceprezydent Raciborza zajął publicznie stanowisko wobec decyzji Dariusza Polowego. Rozesłał mediom „Resume” tłumacząc okoliczności, w jakich doszło do tej sytuacji. Wyliczył czym zajmował się w ciągu prawie dwóch lat pracy w magistracie.

Michał Fita: nie tak wyobrażałem sobie tę koalicję
Michał Fita - odwołany wiceprezydent Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Lodowisko i nie tylko


Lodowisko od samego początku kadencji było dla mnie jednym z ważnych punktów programu do zrealizowania. Tak samo jak boisko ze sztuczną nawierzchnią czy ścieżki rowerowe. Przypominam, że już w styczniu 2019 r. moi radni złożyli wniosek do prezydenta Polowego o podjęcie działań zmierzających do opracowania koncepcji budowy całorocznego, krytego lodowiska miejskiego przy ul. Zamkowej. Poza mną, w prace nad tą inwestycją zaangażowani byli dyrektor OSIRu Paweł Król oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Krzysztof Żychski. Termin przedstawienia koncepcji był zaplanowany na październik 2020. Prezydent Polowy o tym wiedział i do tej pory nie zgłaszał żadnych uwag. Po przedstawieniu założeń usłyszałem wręcz, że „można to pokazać”. Zdziwiło mnie, iż kwestia lodowiska została przedstawiona jako powód mojego zwolnienia z pracy. Tym bardziej, że alternatywna koncepcja na nowe lodowisko opiera się wyłącznie na zdjęciach... Nawiązując do innych zarzutów, to uchwała o najmie lokali komunalnych przygotowywana była dwukrotnie (jej poprzednia wersja została odrzucona przez nadzór prawny Wojewody mimo, że nadzór prawny Urzędu Miasta Racibórz ją zatwierdził). Ponownie przygotowany projekt jest aktualnie analizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Moja aktywność w dziedzinie kultury i sportu to choćby nowa formuła Dni Raciborza, nowy i mobilny pumptruck dla rowerzystów czy ogłoszenie przetargu na projekt boiska ze sztuczną nawierzchnią. W sprawie strategii dla miasta jeszcze w 2019 r. wraz z moimi radnymi zaproponowaliśmy specjalistę do jej opracowania. Prezydent Polowy wytypował kogoś innego, kto w końcu odmówił mu współpracy. 
Argumenty uzasadniające moje odwołanie są pozorne i nieuczciwe. W mojej codziennej pracy w urzędzie byłem rzetelny oraz posiłkowałem się radami specjalistów i urzędników. Wdrażałem moją dewizę, że zgodą i współpracą osiągniemy każdy cel. Z tych dziedzin wybrałem najważniejsze działania, o których chciałbym przypomnieć na liście poniżej. 


Podsumowując. Nie tak wyobrażałem sobie tę koalicję. W mojej pracy dawałem z siebie maksymalnie dużo zaangażowania. Oferowałem swoją pomoc przy każdej okazji. Mieszkańcy, z którymi miałem przyjemność rozmawiać i rozwiązywać ich problemy mogą to potwierdzić. W tym świetle styl zerwania umowy i jej publiczne uzasadnienie uważam za dalece niestosowne i bezpodstawne, a także niegodne prezydenta miasta. Czas spędzony w Urzędzie Miasta uważam za pożyteczny. Wiele rzeczy udało się zrealizować, a wiele jest w trakcie realizacji. Dziękuję wszystkim urzędnikom, radnym i tym, z którymi przyszło mi pracować. Dziękuję za zaufanie ludziom, którzy zwracali się do mnie ze swoimi problemami. Pomimo, że kończę pracę w magistracie jestem do Waszej dyspozycji i nadal pozostaję w służbie mieszkańcom. W zgodzie i we współpracy nadal będę wypełniał swoją misję pomocy i pracy na rzecz miasta. Zachęcam Państwa do kontaktu poprzez mój profil facebookowy oraz maila michalfita@me.com


Michał Fita

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza