środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia na Śląsku:

30 nowych miejsc postojowych przy Katowickiej

25.10.2020 22:01 | 0 komentarzy | ma.w

Za parking zbudowany przy osiedlu wieżowców zapłaciło Miasto Racibórz. Kosztował 132 tys. 840 zł. Wewnętrzna droga została w ten sposób w znacznej części "poszerzona" i łatwiej będzie operować tam karetkom czy wozom straży pożarnej.

30 nowych miejsc postojowych przy Katowickiej
Nowy postój między wieżowcami w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Zadanie, które sfinansowali podatnicy nazwano "Utwardzeniem terenu i utworzeniem zatoki postojowej przy drodze wewnętrznej przy ulicy Katowickiej w Raciborzu". Prace wykonała raciborska firma Brukarstwo Tract Jerzego Wyrobka.

Temat budowy parkingu między wieżowcami przy Katowickiej ciągnął się od wielu lat. Za prezydentury Mirosława Lenka próbowano kupić działkę pod taką inwestycję, ale magistrat nie przystał na oferowane ceny. Sprawa przyspieszyła w tej kadencji. Angażowała się weń - tak jak wcześniej - radna Anna Szukalska, reprezentująca ten okręg wyborczy. Do realizacji doszło też za sprawą wiceprezydenta Michała Fity, który negocjował sprawę m.in. ze Spółdzielnią Mieszkaniową "Nowoczesna". Miasto zbudowało postój na terenach wspólnot, które zgodziły się je użyczyć.

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów