Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

Odwołane spotkania, nowe zasady działalności filii. Raciborska biblioteka wprowadza zmiany

23.10.2020 12:57 | 0 komentarzy | d

W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu informuje o wprowadzonych zmianach. - Wszystko po to, żeby zapewnić naszym czytelnikom bezpieczny dostęp do ich ulubionych książek, filmów czy gier - podkreśla Małgorzata Szczygielska.

Odwołane spotkania, nowe zasady działalności filii. Raciborska biblioteka wprowadza zmiany
Zdjęcie poglądowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zarządzone zmiany obejmują:

  • wszystkie spotkania, warsztaty i kursy w trybie stacjonarnym zostają odwołane. Zaplanowane spotkania autorskie odbędą się w formie on-line.
  • wprowadzono zmiany w działalności filii bibliotecznych - od poniedziałku 26 października czytelnicy nie będą wpuszczani na teren biblioteki w Ocicach, na Płoni, w Brzeziu, w Markowicach i na ul. Żorskiej - książki będzie podawał bibliotekarz w specjalnie wyznaczonym miejscu. W bibliotece na Ostrogu czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do regałów z książkami – w środku będzie mogło przebywać tylko dwóch czytelników, w celu oczekiwania na wyszukanie dla nich książek przez bibliotekarzy.
  • Wypożyczalnia Główna i EUREKA - Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży przy Kasprowicza 12 działają bez zmian, jednak w książnicy zachęcają do zamawiania zbiorów przy użyciu katalogu online: http://78.31.92.231/Opac5/faces/Login.jsp, drogą mailową lub telefoniczną, żeby do minimum ograniczyć pobyt w bibliotece. Zamówione zbiory będzie można odebrać w kolejnym dniu w godzinach otwarcia biblioteki.
  • w bibliotece przypominają również o możliwości skorzystania z usługi „Książka na telefon”. Z usługi mogą korzystać mieszkańcy Raciborza, którzy ze względu na wiek, przewlekłą chorobę lub niepełnosprawność nie mogą wypożyczać książek w sposób tradycyjny. Wystarczy zadzwonić do najbliższej miejsca zamieszkania filii, w godzinach jej otwarcia od poniedziałku do piątku.

- Jednocześnie pragniemy zapewnić o najwyższych standardach sanitarnych stosowanych w naszych placówkach. Książki przechodzą kilkudniową kwarantannę, a pomieszczenia są na bieżąco dezynfekowane. Pracownicy zaopatrzeni są w maseczki i przyłbice oraz jednorazowe rękawiczki. Wszystko po to, żeby zapewnić naszym czytelnikom bezpieczny dostęp do ich ulubionych książek, filmów czy gier - podkreśla Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP Racibórz Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.