Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Zespół Szkół nr 5 wraz z Centrum Kształcenia Zawodowego

23.10.2020 10:43 | 0 komentarzy | AgaKa

Trwa modernizacja Zespołu Szkół nr 5 wraz z Centrum Kształcenia Zawodowego. To kolejna duża inwestycja, jaką Jastrzębie-Zdrój zaplanowało w ramach programu poprawy infrastruktury oświatowej.

Zespół Szkół nr 5 wraz z Centrum Kształcenia Zawodowego
W czasie trwania inwestycji uczniowie kontynuują naukę w byłej Szkole Podstawowej nr 7 przy ulicy Kaszubskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na termomodernizację i przebudowę obiektów Zespołu Szkół nr 5 i Centrum Kształcenia Praktycznego miasto pozyskało prawie 4,2 miliona złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata  2014-2020.

– Konsekwentnie realizujemy program poprawy infrastruktury oświatowej w naszym mieście. To już kolejne placówki oświatowe, które doczekały się modernizacji. Nie mam wątpliwości, że dzięki temu znacząco poprawiamy komfort nauki jastrzębskich uczniów – mówi prezydent Anna Hetman.

Przetarg na realizację przedsięwzięcia wygrało Przedsiębiorstwo Budowlane Budopol, które roboty związane z poprawą efektywności energetycznej obiektów wyceniło na 6 milionów 933 tysiące zł.

Projekt, w zakresie przebudowy i termomodernizacji budynku ZS nr 5, obejmuje termomodernizację budynku szkoły, wymianę części drzwi zewnętrznych, wymianę obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, budowę pochylni dla osób niepełnosprawnych przy głównym wejściu do budynku a także roboty instalacyjne i sanitarne. Projekt, w zakresie przebudowy i termomodernizacji budynku Centrum Kształcenia Zawodowego obejmuje prace polegające  na przebudowie i termomodernizacji budynku warsztatowego. Dodatkowo zaprojektowano rozbiórkę części łącznika między budynkiem ZS nr 5 a halą warsztatów CKZ i jego adaptację na wiatrołap.