Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Ruszyły prace na Młodzieżowej. Drogowcy pracują w ekspresowym tempie

23.10.2020 09:07 | 3 komentarze | ska

W czwartek 22 października przy sprzyjającej pogodzie ruszyły prace na ul. Młodzieżowej w Wodzisławiu Śląskim (DW 936). Drogowcy mają położyć warstwę ścieralną asfaltu, czego nie dokończono podczas ubiegłorocznego remontu drogi. 

Ruszyły prace na Młodzieżowej. Drogowcy pracują w ekspresowym tempie
W jeden dzień udało się położyć drogowcom warstwę asfaltu na odcinku ok. 300 m.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ruszyły prace na Młodzieżowej. Drogowcy pracują w ekspresowym tempie

W czwartek firma Larix rozpoczęła prace rano, a drogowcy zeszli z placu budowy późnym wieczorem. Cały dzień uwijali się jak w ukropie. Najpierw sfrezowali asfalt od skrzyżowania z ul. Paderewskiego w kierunku kokoszyc na odcinku ok. 300 m, a później położyli w tym miejscu nową warstwę asfaltu, a także przygotowali boczne podjazdy. W piątek pracownicy znów pojawili się już około 8.00, aby rozpocząć prace. 

Przypomnijmy, że do wykonania mają odcinek od torów kolejowych w Zawadzie do skrzyżowania z ulicami Olszyny i ks. Szwedy w Kokoszycach. Do wykonania są dwie warstwy asfaltu o łącznej grubości 4 cm i oznakowanie poziome. Pracę utrudniała konieczność frezowania wspomnianego odcinka od remizy OSP w Zawadzie w kierunku Kokoszyc, na którym wcześniej nie wykonano prac. Dokończenie odcinka ma kosztować ok. 1,14 mln zł. Na razie nie ma planów na prace na dalszym odcinku w Kokoszycach. Prawdopodobnie środki na ten cel zostaną ujęte w budżecie województwa na przyszły rok.