Sobota, 23 stycznia 2021

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kiedy warto skorzystać z serwisu konsularnego?

23.10.2020 01:04 | 0 komentarzy | MK

Samodzielne załatwienie wizy na pierwszy rzut oka może wydawać się łatwe, jednak w praktyce rzadko kiedy udaje się uniknąć problemów.

Kiedy warto skorzystać z serwisu konsularnego?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
  1. Co to jest serwis konsularny?
  2. Jak przebiega współpraca z serwisem?
  3. Czy warto korzystać z doradztwa wizowego?

O ile ktoś ma czas i nie zależy mu na szybkim wydaniu wizy, może się tym nie przejmować, jednak problem pojawia się wtedy, gdy wiza potrzebna jest w związku ze zbliżającym się wyjazdem służbowym, którego nie da się przełożyć.

Co to jest serwis konsularny?

Istnieje jednak firma, która pomaga w takich przypadkach. Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz wizy do Rosji, chcesz spędzić marzenie i zwiedzić Stany Zjednoczone, wyjechać do Chin, czy spędzić kilka tygodni w Indiach. W każdym przypadku możesz skontaktować się ze wspomnianym serwisem i uzyskasz wszelką niezbędną pomoc. Firma jest członkiem Polskiej Izby Turystycznej oraz TRACE. Pracownicy serwisu doradztwa konsularnego to osoby z wieloletnim doświadczeniem, które  na co dzień zajmują się legalizacją dokumentów, obsługą wiz i innymi sprawami.

Jak przebiega współpraca z serwisem?

Chociaż większość klientów zgłasza się do serwisu w sprawach związanych z wizami, to jego pełna oferta obejmuje również tłumaczenie, legalizowanie dokumentów, pomoc w zdobyciu zezwolenia na pracę oraz wsparcie przy uzyskaniu zgody na drugi paszport. W celu dostarczenia dokumentów do serwisu konsularnego możesz skorzystać z usług firmy kurierskiej. Następnie zostaną one starannie zweryfikowane przez doświadczonych pracowników biura. Dzięki temu można zawczasu wyłapać ewentualne błędy we wnioskach lub formularzach, które mogłyby wpłynąć na przedłużanie się terminu załatwienie sprawy. Bez względu na to, jakiego urzędu lub placówki konsularnej dotyczy twoja sprawa, będziesz na bieżąco informowany o statusie zlecenia. Aktualności zamieszczane są na stronie firmy. Nie musisz się martwić, że ktoś niepowołany uzyska dostęp do twoich danych, gdyż są one dostępne wyłącznie dla zalogowanych użytkowników. Każdy klient może więc sprawdzić tylko te informacje, które są związane z jego sprawą.

Czy warto korzystać z doradztwa wizowego?

Aktualnie pośrednictwo wizowe realizowane jest nie tylko drogą elektroniczną przez stronę https://www.serwiskonsularny.pl/, ale również w placówkach, które znajdują się między innymi w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Poznanie, Londynie i Berlinie. Daje to klientom możliwość zdobycia wizy również do kraju, który nie ma swojej oficjalnej placówki konsularnej na terenie Polski. Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie tymi usługami, a Polacy zaczynają latać do Kazachstanu, Mongolii, Wietnamu i wielu innych egzotycznych miejsc.

Materiał zewnętrzny