Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Urzędnicy z Raciborza pożegnali wiceprezydenta Fitę. Dostał od nich m.in. skarpetki

22.10.2020 18:05 | 2 komentarze | ma.w

Pakunek z książką, skarpetkami i kartką z podziękowaniami wręczyli wiceprezydentowi, w czwartek 22 października byli już podwładni Michała Fity z magistratu. W Radiu 90 odwołany zastępca powiedział dziś, że „czas, który spędził w pracy, to był dobry czas”.

Urzędnicy z Raciborza pożegnali wiceprezydenta Fitę. Dostał od nich m.in. skarpetki
Michał Fita na swoim Facebooku podziękował za słowa wsparcia, które otrzymał od wczoraj od raciborzan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do odwołania Fity doszło w środę 21 października około godz. 13.30. Zastępca Polowego został wtedy poinformowany w gabinecie prezydenckim, że Dariusz Polowy kończy z nim współpracę. Działo się to na kilka minut przed konferencją prasową, na której włodarz to ogłosił. Jeszcze chwilę wcześniej Fita uczestniczył z nim w pracach komisji naborowej, złożonej z trzech prezydentów, przesłuchującej kandydatkę do pracy w magistracie.

W Radiu 90 Michał Fita powiedział dziś, że zaskoczony był jedynie tym, że do odwołania doszło akurat wczoraj. - Prędzej czy później musiało to nastąpić i nastąpiło - oznajmił tam wiceprezydent.

Z naszych informacji wynika, że komunikat swego zwierzchnika przyjął ze spokojem, podziękował zań i opuścił urząd. Zastępca Polowego otrzymał miesięczne wypowiedzenie bez obowiązku świadczenia pracy. - Mam trochę czasu, żeby się zastanowić co robić dalej - wyjaśnił w Radiu 90.

Pożegnanie, jakie zgotowali mu koledzy z pracy skomentował tak:

- Dla mnie taka sytuacja, w której pracownicy przychodzą i przynoszą mi jakiś pakunek z książką, skarpetkami i kartką z podziękowaniami jest wystarczającym świadectwem na to, że ten czas, który spędziłem tutaj w pracy, to był dobry czas. Część rzeczy, które sobie zaplanowałem, od samego początku tej mojej wizji się zrealizowało, część rzeczy została zainicjowana. Niektóre z nich wymagają czasu i nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć - powiedział Michał Fita.

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Fita

Michał Fita

Były wiceprezydent Raciborza