Sobota, 15 maja 2021

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

RSS

Radni z Rydułtów pytają o incydent z łączeniem śmieci segregowanych

22.10.2020 17:38 | 1 komentarz | ska

Dlaczego pracownicy firmy odbierającej śmieci 12 października przy ul. Ofiar Terroru wrzucali zawartość kilku pojemników na śmieci segregowane do jednej śmieciarki, razem z odpadami komunalnymi? O sprawę zapytali burmistrza radni na październikowej sesji. 

Radni z Rydułtów pytają o incydent z łączeniem śmieci segregowanych
Jedna z mieszkanek Rydułtów zarejestrowała wrzucanie do jednej śmieciarki odpadów z czterech pojemników: na odpady zmieszane, papier, odpady bio oraz szkło.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radni z Rydułtów pytają o incydent z łączeniem śmieci segregowanych

Radni na październikowej sesji pytali o bulwersującą sprawę mieszania odpadów segregowanych, przy ładowaniu ich do śmieciarki. Nagranie z takiego incydentu pojawiło się w sieci 12 października. Na filmie widać, jak pracownicy firmy odbierającej odpady ładują do jednej śmieciarki zawartość kilku różnych kubłów na śmieci segregowane oraz pojemnika na odpady komunalne razem. - Po co segregujemy śmieci, skoro i tak wszystko jest mieszane razem w jednej śmieciarce – pytają oburzeni mieszkańcy. Temat nie uszedł uwagi radnych, którzy zadali burmistrzowi pytania o ewentualne konsekwencje dla firmy odbierającej śmieci.

My także zapytaliśmy o ten temat. Na razie jednak burmistrz przekazał nam krótką informację, że wszczęto postępowanie w tej sprawie i wysłano zapytanie do przedsiębiorcy. Urzędnicy czekają teraz na ustosunkowanie się do sprawy przez przedsiębiorcę.

Warto dodać, że wcześniej bywało tak, że firma odbierająca odpady segregowane wrzucała je do jednej śmieciarki, bo w koszach były one po prostu pomieszane i zasada segregacji po prostu nie była egzekwowana przez mieszkańców. Za każdym razem firma przedstawiała urzędnikom dokumentację zdjęciową takiej sytuacji. Czy podobnie było tym razem, co widać na nagraniu z 12 października? Do sprawy wrócimy wkrótce.