Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Rudnik. Zmiany na tzw. Brzozówce, zamontowano tam nowe znaki drogowe

22.10.2020 15:33 | 0 komentarzy | mad

Na drodze prowadzącej z DK 45 do Brzeźnicy (tzw. Brzozówce) zostały ustawione znaki zakazu ruchu pojazdów, których rzeczywista masa całkowita jest większa niż 15 ton. To realizacja założeń miejscowego samorządu, o których mówiło się od kilku miesięcy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Potrzebę postawienia znaków w tych miejscach sygnalizował przewodniczący rady gminy Rudnik Ireneusz Jaśkowski. Wskazywał na natężenie ruchu ciężarówek, które wzrosło na tej drodze wraz z rozpoczęciem budowy Regionalnej Drogi Racibórz Pszczyna, która ma swój początek właśnie w gminie Rudnik. Przewidywał, że jeżeli nie będzie odpowiedniej reakcji ze strony samorządu, to tylko kwestia czasu, kiedy droga się zapadnie. Czytaj więcej: Ciężarówki tą drogą nie przejadą.

Tablice informujące o zakazie pojawiły się także na drodze krajowej 45 oraz na ulicy Podmiejskiej. Co ważne, nowe ograniczenia nie dotyczą autobusów i pojazdów rolniczych. - Prosimy o zastosowanie się do zakazu - apelują urzędnicy. Według zapowiedzi wójta Piotra Rybki znaki mają zostać zdemontowane po zakończeniu budowy obwodnicy.

Ludzie:

Ireneusz Jaśkowski

Ireneusz Jaśkowski

Przewodniczący rady gminy Rudnik.

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.